plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
کد مطلب : ۱۳۱۸۶
پس از پرواز ۲۷ ساعته کاملاً اتوماتیک

اسپیس‌ایکس فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی رساند

چهار فضانورد به ایستگاه بین المللی فضایی پیوستند
کپسول کرو دراگن‌ [اژدها] متعلق به شرکت خصوصی «اسپیس ایکس» روز دوشنبه ۱۶ نوامبر (۲۶ آبان) به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد و چهار فضانورد را به این ایستگاه منتقل کرد که تا بهار آینده در آن به سر خواهند برد.
اسپیس‌ایکس فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی رساند
به گزارش ایصال نیوز، کپسول کرو دراگن در پی پرواز ۲۷ ساعته کاملا اتوماتیک و از مرکز فضایی کندی ناسا اواخر دوشنبه شب به مقصد رسید.

زمانی که مایک هاپکینز یکی از فضانوردان مسافر دراگن برای نخستین بار ارتباط رادیویی با ایستگاهی فضایی بین المللی را برقرار گرد، کیت روبینز که در این ایستگاه حضور داشت فریاد زد: «چه صدای خوبی را می‌شنوم.»

این دومین ماموریت فضایی اسپیس ایکس است که پس از پرواز آزمایشی موفقیت آمیز در تابستان گذشته انجام شد. اما این نخستین بار است که شرکت ایلان ماسک فضانوردان را برای اقامت طولانی مدت شش ماهه به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رساند. پرواز آزمایشی دو فضانورد در تابستان گذشته تنها دو ماه به طول انجامید.

سه فضانورد آمریکایی ناسا و یک فضانورد از سازمان فضایی ژاپن در این ماموریت راهی فضا شدند و به دو فضانورد روس و یک فضانورد آمریکایی که هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برند ملحق شدند.

شرکت بوئینگ نیز در رقابت با شرکت خصوصی اسپیس ایکس قرار است به زودی با ناسا برای انتقال فضانوردان همکاری کند.

این چهار فضانورد نام کپسول خود را «تاب‌آوری» نامیدند تا امید و الهام‌بخشی را برای کل جهان مخصوصا در این یکسال دشوار فراهم کند.

اسپیس ایکس قرار است دو ماموریت دیگر در سال ۲۰۲۱ میلادی برای ناسا انجام دهد.

دراگن پس از فضاپیمای روسی سایوز، دومین فضاپیمایی است که قابلیت اعزام فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی را دارد.

انتهای پیام/*
۲
مرجع : یورونیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم