plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
کد مطلب : ۱۲۴۹۵
در جریان سفر به سیستان و بلوچستان و نظارت میدانی از این استان

قالیباف: مسائل سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان مختلف بررسی شده است

سیستان و بلوچستان گنج پنهان است
رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به چابهار، استان سیستان و بلوچستان را «گنج پنهان» نامید که دارای ظرفیت های مهمی در حوزه های ترانزیت، شیلات، صنعت، گردشکری و کشاورزی است.
قالیباف: مسائل سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان مختلف بررسی شده است
به گزارش ایصال نیوز از خانۀ ملّت، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که عازم استان سیستان و بلوچستان شده در بدو ورود به فرودگاه چابهار مورد استقبال رسمی مقامات استانی قرار گرفت.

عزیمت رئیس مجلس به استان سیستان و بلوچستان با هدف بازدید و نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و بررسی مشکلات این مناطق و پیگیری مطالبات مردم انجام می شود.

قالیباف پس از ورود به چابهار در جمع خبرنگاران با بیان این که حضور در استان سیستان و بلوچستان پیرو نظارت های میدانی مجلس انجام می شود گفت: حد اقل یک ماه پیش از حضور در هر استان برای نظارت میدانی موضوعات مختلف استان در مجلس با حضور کمیسیون های مربوطه و نیز استاندار، مجمع نمایندگان استان، نیروهای جهادی استان بررسی می شود.

وی افزود: در بررسی های پیش از سفر گزارش های دیوان محاسبات و سازمان بارزسی از پروژه های استان نیز مورد توجه قرار می گیرد و در حین سفر هم بررسی میدانی این گزارش ها در دستور کار است و در پایان سفر هم یک جمع بندی با حضور بخش های مختلف خواهیم داشت.

رئیس مجلس تاکید کرد: تصمیم هایی که در این نظارت های میدانی گرفته می شود در پرتال مجلس قرار داده می شود از جمله تصمیم های نظارت میدانی گذشته در استان خوزستان در این پرتال قرار گرفته و پیگیری های بعدی این تصمیم ها نیز در تهران ادامه می یابد.

قالیباف افزود: امیدوارم این نظارت میدانی بتواند تحرک بیشتری را به پروژه های نیمه تمام بدهد و بتوانیم به این استان که در ظاهر محرومیت دارد اما در واقع دارای ظرفیت های بزرگ و مهمی است و در حوزه ترانزیت، شیلات، صنعت، گردشکری و کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد و گنج پنهانی است، خدمت بیشتری انجام دهیم.

*دیدار چهره به چهره مردم منطقه محروم حاشیه چابهار با رئیس مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه، 21 مهرماه) در روز نخست نظارت میدانی خود در استان سیستان و بلوچستان در جمع اهالی منطقه محروم میرآباد در حاشیه بندر چابهار حاضر شد و به مشکلات و درد و دل مردم منطقه رسیدگی کرده و قول مساعد برای کمک بنیاد مسکن برای مشارکت در ساخت مسکن در این مناطق را داد.

همچنین در این بازدید مولوی عبدالواحد امام جمعه موقت چابهار توضیحاتی را درباره ضرورت احداث فرودگاه در کنارک برای توسعه منطقه به دکتر قالیباف ارائه کرد تا از این طریق این منطقه با توسعه بیشتری همراه شود. 

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: با توجه به طرح توسعه سواحل مکران این که فرودگاه در کنارک که 50 کیلومتر فاصله دارد قرار داشته باشد به درد نمی خورد. این درحالی است که در منطقه آزاد باید فرودگاه وجود داشته باشد.

مولوی عبدالواحد افزود: اگر قرار است مثلا 20 هزار گردشگر وارد چابهار شود آیا این امکان پذیر است که فرودگاه 50 کیلومتر دور تر باشد و از این فاصله به آن ها خدمات رسانی کنیم؟ اگر یک تاجر بخواد برای ترانزیت به منطقه آزاد چابهار بیاید آیا می تواند در 50 کیلومتری وارد منطقه شود؟ منطقه آزاد الان هم مرز زمینی دارد  و هم مرز دریایی و این که این منطقه مرز هوایی داشته باشد خواسته به حق برای منطقه است. 

رئیس مجلس نیز پس از این نکات تاکید کرد که مجلس این نیازها را  از نهادهای مسئول پیگیری خواهد کرد.

عزیمت رئیس مجلس به استان سیستان و بلوچستان با هدف بازدید و نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و بررسی مشکلات این مناطق و پیگیری مطالبات مردم انجام می شود.

انتهای پیام/*
۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم