plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
کد مطلب : ۱۱۹۳۷

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۲۹ میلیون نفر گذشت

برآوردهای آماری ثبت شده از سراسر جهان نشان می‌دهد که تا بامداد دوشنبه تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا از ۲۹ میلیون نفر عبور کرده و شمار بهبودی یافتگان نیز به ۲۱ میلیون نفر نزدیک شده است. پیش از ۹۲۷ هزار نفر بیمار کرونایی نیز تاکنون فوت کرده اند
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۲۹ میلیون نفر گذشت
به گزارش ایصال نیوز، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید-۱۹» مبتلا شده‌اند از ۲۹ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا بامداد دوشنبه، ۲۹ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۶۸۶ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۹۲۷ هزار و ۱۴۱ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما نزدیک به ۲۱ میلیون نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود شش میلیون و هفتصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته ۲۸۶ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد.

این کشور با حدود ۱۹۸ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

پیش از این، «اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک با مقصر دانستن رئیس‌جمهور آمریکا در شیوع ویروس کرونا در این ایالت، مؤسسه‌های درمانی و وزارت امنیت داخلی دولت این کشور را بی‌کفایت توصیف کرد. 

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود هفت میلیون و نهصد و هفتاد هزار مبتلا و نزدیک به ۲۸۹ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا چهار میلیون و هشتاد هزار مورد ابتلا و ۲۱۲ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «تدروس آدانوم»، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: «در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد».

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است.

بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از ۲۹ میلیون نفر عبور کند.

پس از آمریکا، کشورهای هند با حدود پنج میلیون مبتلا، برزیل با بیش از چهار میلیون و روسیه با یک میلیون، به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان را دارند. ایران با چهارصد هزار مبتلا در رتبه ۱۲ جهان است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم