plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۱۱۸۸۴

حماس: اتحادیه عرب حقوق ملی فلسطین را به حراج گذاشته است

حماس در واکنش به رد پیش‌نویس قطعنامه فلسطین در رد سازش امارات اعلام کرد، این اقدام جز در راستای تقویت اشغالگری و شانه خالی کردن اتحادیه عرب از وظایفش نیست.
حماس: اتحادیه عرب حقوق ملی فلسطین را به حراج گذاشته است
به گزارش ایصال نیوز، صدو پنجاه و چهارمین نشست اتحادیه عرب چهارشنبه (دیروز) برگزار شد و در این نشست پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که فلسطین علیه عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی ارائه کرده بود، رد شد.

بر اساس گزارش وبگاه «قدس نت»، حماس ضمن محکوم کردن این اقدام اعلام کرد، اتحادیه عرب در حالی از نقش خود در قبال فلسطین با توجیه توافق‌نامه‌ها با دشمن شانه خالی می‌کند و مواضع حاکمان امارات را پوشش می‌دهد که رژیم اشغالگر به سرکوب خود ادامه می‌دهد، قدس در معرض یهودی شدن است، تکه تکه شدن کرانه و شهرک‌سازی در کرانه باختری، محاصره غزه و نیز کشتار، آوارگی و انکار حق بازگشت آوارگان به سرزمینشان ادامه دارد.

حماس ادامه داد، رد پیش‌نویس این قعطنامه جز در راستای تقویت اشغالگری و شانه خالی کردن اتحادیه عرب از مواضع خود در نشست بیروت تفسیر نمی‌شود؛ مواضعی که بر حقوق فلسطینی‌ها قبل از عادی‌سازی روابط تأکید می‌کند. رد این پیش‌نویس یعنی نابودی فلسفه وجود اتحادیه عرب و کنار گذاشتن نقش این اتحادیه که اساساً برای دفاع از مسائل کشورهای عربی در مقابله با خطرات خارجی و در رأس آن اشغال فلسطین ایجاد شده است.

این جنبش فلسطینی در ادامه بر موضع ثابت و واضح خود در محکومیت عادی‌سازی و حامیان آن تأکید کرد، و آن را خنجری به پشت ملت فلسطین و خیانت به این آرمان خواند و اتحادیه عرب را به انصراف فوری از این اقدام فراخواند.

حماس در پایان از ملت‌های منطقه خواست این اقدام را رد کنند و با فشار بر دولت‌های کشورشان، آنها را به عقب‌نشینی از این اقدام و پیامدهای خطرناک آن برای حقوق عربی و فلسطینی در منطقه وادارند؛ اقدامی که اشتهای دشمن را برای کشتار، یهودی‌سازی و اشغالگری افزایش می‌دهد.

گفتنی است، نزدیک به یک ماه از از اعلام توافق عادی‌سازی امارات و رژیم صهیونیستی می‌گذرد و قرار است ابوظبی و تل آویو پنج روز دیگر آن را در کاخ سفید به امضا برسانند.

اتحادیه عرب طی این مدت از برگزاری نشست فوق‌العاده برای بررسی و محکومیت این توافق طفره رفت و نهایت در نشست امروز وزیران خارجه این اتحادیه که به صورت وییدو کنفرانس برگزار شد، بیانیه‌ای در محکومیت این توافق صادر نشد.

انتهای پیام/*
۲
مرجع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم