plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
کد مطلب : ۱۰۹۴۵
در برنامه گفتگوی هفته به مناسبت ورود به چهل سالگی دوران دفاع مقدس

عباس رضایی: در دوران دفاع مقدس بیش از ۳۰۰ هزار رزمنده از اقشار مختلف استان به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد

تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت
استاندار گفت: استان اصفهان در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از ۳۰۰ هزار رزمنده از اقشار مختلف به جبهه های حق علیه باطل اعزام نموده است.
عباس رضایی: در دوران دفاع مقدس بیش از ۳۰۰ هزار رزمنده از اقشار مختلف استان به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد
به گزارش ایصال نیوز از استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان به مناسبت ورود به چهل سالگی دوران دفاع مقدس در برنامه تلویزیونی گفتگوی هفته گفت: استان اصفهان در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از ۳۰۰ هزار رزمنده از اقشار مختلف به جبهه های حق علیه باطل اعزام نموده است که بعد از استان تهران، اصفهان تنها استانی است که دو لشکر رزمی و زرهی (لشکرهای ۱۴ امام حسین علیه السلام،۸ نجف اشرف) داشته است.

استاندار اصفهان در ادامه بیان داشت: یگان‌های استان اصفهان اعم از ارتش، سپاه، بسیج، جهادسازندگی و ستادهای پشتیبانی در تمامی عملیات های دوران دفاع مقدس حضور و نقش موثر داشته اند خصوصاً پایگاه هشتم شکاری اصفهان، لشکرهای امام حسین و نجف اشرف، پایگاه‌های هوانیروز، گروه های توپخانه و مهندسی و... از یگانهای عمده استان در دفاع مقدس بوده اند.

استاندار اصفهان اظهار کرد: صدها هزار جوان در جبهه های نبرد هشت ساله با متجاوزین عراقی، داوطلبانه و در اوج معنویت و آگاهی جانبازی کردند و از منافع دینی و ملی خود دفاع نمودند و پدران و مادران این جوانان برومند که بعضاً چندین فرزند آنها به شهادت رسیده اند، آن را افتخاری بزرگ برای خانواده و نعمتی از سوی خدا می دانند.

رضایی تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس در بحث مدافعین امنیت باز هم یگان های استان در مناطق جنوب شرق و شمال غرب نقش ویژه ای داشته و شهدای زیادی را تقدیم نموده است خصوصاً ۲۷ شهید منطقه جنوب شرق سیستان و بلوچستان که با شعار ‹‹یاران شهید خرازی گام دوم انقلاب را آغاز نمودند›› روی دست مردم فهیم اصفهان تشییع شدند.

مدیر ارشد استان  گفت: در بحث مدافعین حرم هم مردم استان اصفهان پیشتاز هستند و با اعزام نیروهای داوطلب مدافع حرم ، شهدای زیادی را همچون شهید حججی و جانبازان عزیزی را نیز تقدیم اسلام و انقلاب نموده اند.

وی در ادامه بیان داشت: سال ۱۳۵۹ رژیم بعث عراق به نمایندگی از استکبار جهانی جنگ نا برابر را علیه ملت عزیز ایران و نظام نوپای جمهوری اسلامی تحمیل کرد که به حمدالله با ایثارگری رزمندگان اسلام و جانفشانی شهدای عزیز و صبر و استقامت جانبازان و آزادگان، هنگامی که جمهوری اسلامی در ۲۷ تیرماه سال ۱۳۶۷ آتش بس را پذیرفت که یک سانت از خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اختیار دشمن باقی نمانده بود.

ایشان اظهار کرد: امروز پس از چهل سال که از شروع این تهاجم وحشیانه می گذرد، ملت و نیروهای مسلح و دولت ما آماده تر از گذشته در مقابل زیاد خواهی دشمنان خود ایستاده و از سرمایه بزرگ دوران دفاع مقدس استفاده می نماید که نمونه آن حضور جوانان دواطلب حضور در جبهه های مقاومت اسلامی در قالب مدافعین حرم که الگوگیری از شهدای دفاع مقدس است و نیز همدلی ملت، در فداکاری کادر پزشکی و کمک های مومنانه نیز،از الگوهای حضور مردم در صحنه و کمک به دولت در بحث ویروس و بیماری کرونا می باشد.

دکتر رضایی در پایان گفت: امیدوارم با تلاش همه جانبه اقشار مختلف مردم و مدیران دستگاههای اجرایی استان در بزرگداشت چهل سالگی دوران دفاع مقدس در استان، بتوانیم در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی با بهره گیری از گنجینه دفاع مقدس و حفظ آثار، نشر ارزشهای این دوران و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت همچون دوران انقلاب شکوهمند  اسلامی و هشت سال دفاع مقدس پیروز و سربلند باشیم.

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم