plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
کد مطلب : ۱۰۰۶۹

درخواست آیت‌الله سیستانی از عراقی‌ها به دنبال افزایش مبتلایان به کرونا

به دنبال افزایش آمار مبتلایان به ویروس همه‌گیر کرونا در عراق، دفتر مرجع عالی‌قدر شیعیان این کشور عراقی‌ها را به رعایت تدابیر پیشگیرانه دعوت کرد.
درخواست آیت‌الله سیستانی از عراقی‌ها به دنبال افزایش مبتلایان به کرونا
به گزارش ایصال نیوز، به دنبال افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق و ثبت بیش از یک‌هزار مورد جدید مبتلا در روز گذشته در این کشور، آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در پیامی به عراقی‌ها، خواستار رعایت تدابیر پیشگیرانه از کرونا شده است.

آیت‌الله سیستانی در پیامی خطاب به عراقی‌ها، از آنها خواسته است که جوانب احتیاط را رعایت کنند و به تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده از سوی طرف‌های ذی‌ربط برای پیشگیری از شیوع کرونا اهتمام بورزند.

دفتر آیت‌الله سیستانی با تأکید بر این‌که جلوگیری از شیوع کرونا مسئولیت همگانی است، خاطرنشان کرد رعایت جدی تدابیر پیشگیرانه به صورت موثری در مهار شیوع ویروس کرونا و کاستن از شمار مبتلایان به آن کمک می‌کند.

متن بیانیه به شرح ذیل است: "ملت شریف عراق٬ در این روزهای سخت که شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور به ویژه در بغداد به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته٬ بار دیگر از شما می‌خواهیم تا بیشتر احتیاط کنید و بر ضرورت توجه به اجرای اقدامات پیشگیرانه مانند خودداری از برخورد با دیگران و حفظ فاصله مشخص اجتماعی و استفاده از ماسک و شست‌وشوی مرتب دستها و استفاده از دستکش تاکید می‌کنیم."

آیت‌الله سیستانی همچنین بر ضرورت پایبندی به این اقدامات و مشارکت موثر در انجام تدابیر مربوطه برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا تاکید و اعلان کرد که رعایت موارد بهداشتی اهمیت بالایی داشته و به ویژه در شرایط کنونی کشور که از ضعف امکانات برای فراهم کردن تجهیزات پزشکی لازم برای رسیدگی به بیماران کرونایی رنج می‌برد، امری ضروری است.

مرجع شیعیان در عراق خاطرنشان کرد: "جلوگیری از شیوع این بیماری در حال حاضر مسئولیت همه شهروندان و مسئولان عراقی بوده و همگی باید در این زمینه مسئولیت پذیر باشند و در این مرحله حساس با کمترین پیامدها و خسارت همکاری داشته باشند."

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: "باید همگی به خاطر بسپاریم که کادر پزشکی در انجام ماموریت‌های خود در درمان بیماران کرونایی و رسیدگی به آنها بار سنگینی را تحمل می‌کنند و هم خود آنها و هم خانواده‌هایشان در رنجی هستند که ما تنها کمی از آن را می‌دانیم؛ آنها در این راه زندگی خود را به خطر انداخته‌اند و شمار مبتلایانشان به کرونا این روزها بالا رفته است.

بنابراین برای کاهش حجم بار و رنج آنها باید همگی متعهد به رعایت اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا باشند تا شمار مبتلایان به این ویروس دو برابر نشده و بار اضافی بر دوش کادر پزشکی ودرمانی نباشد."

آیت‌الله سیستانی بیانیه خود را با این جمله به پایان رساند: "همه ما از آنها (کادر پزشکی و درمانی) تشکر و قدردانی می‌کنیم و تلاش‌های مستمر آنها و نیز فداکاری‌های ارزشمندشان در راه خدمت به ملت و انجام واجبات دینی و ملی و انسانی را می‌ستاییم.

از خداوند بزرگ می‌خواهیم تا آنها را حفظ کرده به اندازه شایستگی‌شان به این عزیزان پاداش و خیر و سلامتی و برکت عطا کند. همچنین از خدای متعال می خواهیم تا با شفای عاجل همه بیماران مبتلا به کرونا و دفع این بلا و بیماری از همه٬ بر ما منت بگذارد که او شنوا و اجابت‌کننده است."

انتهای پیام/*
۳
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم