plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
کد مطلب : ۱۰۰۵۹
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

شناسایی ۲ هزار و ۸۸۶ بیمار جدید کووید-۱۹ در ایران

هفت استان کشور در وضعیت هشدار
دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز ۱۶ خرداد و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد. استان خوزستان در وضعیت قرمز و هفت استان دیگر در وضعیت هشدار قرار دارند.
شناسایی ۲ هزار و ۸۸۶ بیمار جدید کووید-۱۹ در ایران
به گزارش ایصال نیوز از وزارت بهداشت، دکتر کیانوش جهانپور با اعلام این مطلب گفت : از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس نزدیک با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با بیان این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

وی در عین حال گفت: خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران، بهبودی یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته جهانپور ۲ هزار و ۵۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است. وضعیت خوزستان همچنان قرمز است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه اعلام کرد: استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی در پایان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان هیچ موردی از فوتی و در ۵ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ گزارش شده است.

انتهای پیام/*
۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم