plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۳
کد مطلب : ۳۹۲۲۲
با واریز 12.5 همت دیگر به حساب گندمکاران

پرداخت پول خرید گندم از کشاورزان به 53 همت رسید

پرداخت 17 هزار و 500 تومان به ازای هر کیلو گندم
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز ۱۲ هزار و ۴۸۲ میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۵۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان 17 استان بابت پول خرید تضمینی گندم پرداخت شده است.
پرداخت پول خرید گندم از کشاورزان به 53 همت رسید
به گزارش سرویس اقتصادی ایصال نیوز، سید سعید راد با اعلام این که تا ساعت ۷ صبح امروز، ۶ میلیون و ۴۲۸ هزار تن گندم از کشاورزان ۳۱ استان کشور خریداری شده است، افزود: این مقدار گندم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، در مجموع ۶۱۹ هزار تن و به عبارتی، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی قیمت هر کیلوگرم گندم را 17 هزار و 500 تومان و ارزش مجموع گندم‌های خریداری شده را تا صبح امروز ۱۱۳ هزار و ۱۷۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۶ و نیم درصد از مطالبات گندمکاران از سوی دولت پرداخت شده است و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در دست پیگیری و اقدام قرار دارد.

راد با اعلام این که 53 درصد از گندم‌هایی که تاکنون خریداری شده‌اند، به ترتیب از کشاورزان ۳ استان خوزستان، گلستان و فارس دریافت شده است، افزود: بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های کرمانشاه، خراسان رضوی، ایلام، کرمان، لرستان و اردبیل قرار دارند که بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر این که رشد خرید گندم نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته در دو استان گلستان و اصفهان با بیش از ۱۰۰ درصد افزایش، دو برابر شده است، خاطرنشان کرد: پس از این دو استان، به ترتیب استان‌های اردبیل، کرمانشاه، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، همدان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی بالاترین میزان رشد خرید گندم را ثبت کرده‌اند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما