plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۳۸۴۷۲
بر اساس گزارش گردشگری سازمان ملل متحد

۶ میلیون گردشگر خارجی در سال ۲۰۲۳ به ایران سفر کردند

صعود ۶ پله‌ای ایران در رده‌بندی گردشگری
سازمان ملل از ورود حدود ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ و صعود ۶ پله‌ای ایران در رده‌بندی جهانی از این نظر خبر داد که بر این اساس، ورود گردشگران خارجی به ایران با رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده است.
۶ میلیون گردشگر خارجی در سال ۲۰۲۳ به ایران سفر کردند
به گزارش سرویس گردشگری ایصال نیوز، گردشگری سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود از رشد قابل توجه ورود گردشگران خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ خبر داده است.

بر اساس آمار این نهاد بین‌المللی ورود گردشگران خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ با رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده است.

در این سال ۵.۹ میلیون گردشگر خارجی از ایران دیدن کرده‌اند. در سال پیش از آن جمعیت گردشگران خارجی ورودی به ایران ۴.۱ میلیون نفر اعلام شده بود.

رشد ۴۳ درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران طی سال میلادی گذشته در حالی است که طی سال قبل از آن نیز صنعت گردشگری ایران پس از شیوع کرونا احیا شده و ورود گردشگران خارجی به ایران بیش از ۴ برابر شده بود.

در سال ۲۰۲۱ تنها ۸۸۰ هزار گردشگر خارجی به ایران سفر کرده بودند که این رقم در سال ۲۰۲۲ به ۴.۱ میلیون نفر افزایش یافته بود.

بر اساس این گزارش با افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران رتبه ایران در جهان از این نظر نیز بهبود یافته است. ایران در سال ۲۰۲۲ در رتبه ۴۰ جهان از نظر جمعیت گردشگران خارجی ورودی به کشور قرار داشت؛ اما در سال ۲۰۲۳ با صعود ۶ پله‌ای در جایگاه ۳۴ قرار گرفته است.

بر این اساس تنها ۳۳ کشور جهان در این سال گردشگر خارجی بیشتری نسبت به ایران جذب کرده‌اند. فرانسه با جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی در رتبه نخست جهان قرار گرفته و اسپانیا با ۸۵ میلیون نفر و آمریکا با ۶۶ میلیون نفر به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کشورهای ایتالیا، ترکیه، مکزیک، انگلیس، آلمان، یونان و اتریش رتبه‌های چهارم تا دهم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند. میراث آریا 

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما