plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۳۸۱۷۲
همزمان با کنگره بین المللی شیمی ایران

برترین شیمی‌دانان ایرانی سال ۱۴۰۳ معرفی و تجلیل شدند

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران میزبان کنگره است
همزمان با بیست و دومین کنگره سه روزه بین المللی شیمی ایران، برترین شیمی‌دانان سال در چهار شاخه مختلف شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی و شیمی‌فیزیک به انتخاب انجمن شیمی و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت پژوهشی وزارت علوم معرفی شدند و از زحمات آنان تقدیر شد.
برترین شیمی‌دانان ایرانی سال ۱۴۰۳ معرفی و تجلیل شدند
به گزارش سرویس علم و فناوری ایصال نیوز و به نقل از ایر نا، برترین شیمی‌دانان سال به انتخاب انجمن شیمی امروز (دوشنبه) در سالن خوارزمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و همزمان با بیست و دومین کنگره سه روزه بین المللی شیمی ایران در چهار شاخه مختلف شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی معدنی و شیمی‌فیزیک با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت پژوهشی وزارت علوم معرفی و از زحمات آنها تقدیر شد.

سیدمصطفی حبیبی خراسانی در رشته شیمی فیزیک استاد دانشگاه در سیستان و بلوچستان، شایسته دادفرنیا در رشته شیمی تجزیه، استاد دانشگاه یزد،‌ صادق رستم نیا رشته شیمی آلی از دانشگاه علم و صنعت ایران و هادی کارگر شیمی معدنی از دانشگاه اردکان برترین شیمی‌دانان کشور بودند که از آنها تجلیل شد.

مشاور عالی رییس انجمن شیمی در این کنگره و پیش از اعطای جوایز برترین شیمی دانان کشور گفت: هفت سمینار از سال ۱۴۰۱ در دانشگاه ها برگزار کردیم که بیست و یکمین کنگره انجمن شیمی در سال ۱۴۰۱ در دانشگاه شهید مدنی مهم ترین آنها با حضور تعداد زیادی از اعضای این انجمن بود و در سال ۱۴۰۲ هم هشت همایش علمی برگزار شد. امروز شروع همایش های علمی ما در سال ۱۴۰۳ با این کنگره است که طی سه روز میزبان علاقمندان خواهد بود.

 محمدرضا ایروانی افزود: بیش از ۱۵۰ نفر از شیمی دانان شاخه های مختلف را به عنوان شیمی دان طی سال های در کنگره های گذشته به عنوان برگزیده انتخاب کرده ایم. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۴۰۲ از ۳۸ محقق و استاد شیمی‌عالی تقدیر شده است. در شیمی تجزیه نیز از ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۱، ۴۰ استاد و محقق به عنوان برگزیده انتخاب شده اند.

وی ادامه داد: همچنین در رشته شیمی فیزیک از سال ۱۳۸۶ تا ۱۴۰۱، ۳۱ استاد و در رشته شیمی معدنی از ۱۳۸۸ تا ۱۴۰۲ ۳۴ نفر از محققان و استادان برگزیده و تقدیر شده اند. امروز هم شیمی دانان برگزیده سال جاری معرفی شدند.

بیست و دومین کنگره سه روزه بین المللی شیمی انجمن شیمی ایران از امروز به مدت سه روز با حضور شیمی دانان برتر کشور و اعضای انجمن شیمی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می شود.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما