plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۴
کد مطلب : ۳۵۰۵۷
با حضور در سایت راداری سوباشی

امیر رحیم زاده: آماده مقابله با هرگونه تهدید احتمالی هستیم

یگان های پدافند آسمان منطقه را با هوشیاری کامل رصد می‍کنند
فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) درباره رصد و پایش دقیق تمام فعالیت های مرتبط با ماموریت پدافند هوایی در این منطقه گفت: یگان های پدافند با آمادگی بسیار بالای خود، آسمان منطقه و فضای پیرامونی مرزهای کشور را با هوشیاری کامل رصد می‍کنند و آماده مقابله با هر گونه تهدید احتمالی هستند.
امیر رحیم زاده: آماده مقابله با هرگونه تهدید احتمالی هستیم
به گزارش سرویس سیاسی ایصال نیوز، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) کشور، با حضور در سایت راداری سوباشی از آمادگی دفاعی و قسمت‍‌های مختلف این سایت پدافندی بازدید و آمادگی دفاعی و توان رزمی آن را مورد ارزیابی قرار داد.

وی درباره رصد و پایش دقیق تمام فعالیت های مرتبط با ماموریت پدافند هوایی در این منطقه گفت: یگان های پدافند با آمادگی بسیار بالای خود، آسمان منطقه و فضای پیرامونی مرزهای کشور را با هوشیاری کامل رصد می‍کنند و آماده مقابله با هر گونه تهدید احتمالی هستند.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) در ادامه بازدید، ضمن دیدار با کارکنان این سایت از تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی آنها در تامین امنیت آسمان غرب کشور قدردانی و بر حفظ آمادگی و تداوم آموزش‍‌های لازم تاکید کرد.

سایت راداری سوباشی در ۴۰ کیلومتری غرب کبودرآهنگ پایگاه مهم راداری-پدافندی ارتش ایران بود که نقش مهمی در شناسایی و انهدام هواپیماهای عراقی و هدایت هواپیماهای خودی داشت.

این پایگاه مهم در پنجم مرداد ماه سال ۱۳۶۷ بعد از ۱۵۷ بار حمله ناموفق جنگنده های عراقی بالاخره مورد هدف قرار گرفت و در نتیجه ۱۹ تن از دلاورمردان نیروی پدافند هوایی ارتش آسمانی شدند.ایرنا 

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما