plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۳۴۲۹۰

رئیس جمهور وارد اصفهان شد

رییس جمهور کشورمان صبح امروز(جمعه) برای افتتاح چندین پروژه و حضور در آیین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی(ص) وارد فرودگاه شهید بهشتی اصفهان شد و مورد استقبال رسمی مقامات و مسئولان استان قرار گرفت.
رئیس جمهور وارد اصفهان شد
به گزارش سرویس سیاسی ایصال نیوز،  سید ابراهیم رئیسی به صبح امروز منظور بازدید و افتتاح چندین پروژه و همچنین حضور در آیین افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی(ص) به اصفهان سفر کرده است.

بازدید از «خط انتقال آب دریای عمان به استان اصفهان» و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این طرح، نخستین برنامه دکتر رئیسی در استان اصفهان است.

پروژه انتقال و آبرسانی از خلیج‌ فارس و دریای عمان به اصفهان یکی از پروژه‌ها برای تامین آب استان با هدف جلوگیری از گسترش فرونشست از طریق قطع نیاز صنایع استان به آب رودخانه زاینده‌رود و آب‌های زیرزمینی است که عملیات اجرای آن از شهریور سال گذشته آغاز شده است.

رئیس جمهور در سفر یک روزه خود به اصفهان، فاز اول نیروگاه فولاد مبارکه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات را افتتاح می کند. این نیروگاه با ظرفیت ۹۱۴ مگاوات یک نیروگاه ایرانی پیشرفته با راندمان بالا و رعایت مسائل زیست محیطی با کاهش آلایندگی به میزان ۱۵ درصد است که به دست صنعتگران و مهندسان ایران و با مشارکت ۷۶ شرکت احداث و تجهیز شده است.

همچنین امروز با حضور رئیسی، پروژه «تصفیه گازوییل (DHT) پالایشگاه اصفهان» به بهره‌برداری رسمی می رسد. این پروژه با تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه گازوییل و سوخت پاک مطابق با استاندارد یورو ۵، از انتشار روزانه ۳۰۰ تن گوگرد در هوای کلانشهرهای کشور جلوگیری می کند.

یکی دیگر از برنامه های مهم رییس جمهور در سفر به اصفهان حضور در مراسم افتتاحیه پنجمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) که به نوبل اسلامی در جهان مشهور است.

جایزه المصطفی(ص) با هدف شناسایی آثار برجسته دانشمندان جهان اسلام در توسعه علم و فناوری از اوایل دهه ۹۰ شروع بکار کرد و تاکنون چهار دوره آن در سال‌های ۱۳۹۴، ۱۳۹۶، ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ برگزار شده است.

بیش از یکصد نفر از دانشمندان جهان اسلام از ۴۰ کشور در پنجمین رویداد جایزه علم و فناوری مصطفی(ص) شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما