plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۳۲۴۳۷
در جشنواره هنری، ادبی "جان فدا"

استاندار اصفهان: فاصله گرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت موجب شکست می‌شود

شهید سلیمانی برای مردم ما و امت اسلام اقتدار بین المللی به ارمغان آورد
استاندار اصفهان گفت: هر زمان که از فرهنگ ایثار و شهادت فاصله گرفتیم با برخی شکست‌ها و ناکارآمدی‌ها روبرو شدیم، در حالی که این فرهنگ که برگرفته از اخلاص، صداقت، از خود گذشتگی و فداکاری است، عزتمندی در جامعه را فراگیر می‌کند.
استاندار اصفهان: فاصله گرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت موجب شکست می‌شود
به گزارش ایصال نیوز، سیدرضا مرتضوی روز چهارشنبه در جشنواره هنری، ادبی "جان فدا" در دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید مهاجر اصفهان با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت: امروز در سالروز این پیروزی بزرگ و شکوهمند که یادآور ایثار و رشادت هاست، به جوانان دانشجو، اهل قلم، رسانه و هنر توصیه می‌کنم که آن مقطع ماندگار را بدقت مطالعه و بازخوانی کنند.

استاندار اصفهان افزود: یافتنی‌های متعددی در تاریخ آن دوران وجود دارد؛ دورانی که ناامیدی در آن موج می‌زد ولی در مقابل، این پیروزی غرورانگیز، امید را به ایران اسلامی بازگرداند.

وی، فرهنگ ایثار و شهادت را از منابع غنی، ارزشمند و از پشتوانه‌های عظیم ایران اسلامی دانست و گفت: این فرهنگ برگرفته از نسیم جان‌افزای اسلام و معارف الهی است.

مرتضوی یادآور شد: بزرگترین منبعی که انقلاب اسلامی در همه فتوحات خود از آن بهره‌مند شده، تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت بوده که ایران اسلامی را پیروز و دفاع مقدس را به مثابه نقطه عطف تاریخ کشور ثبت کرده است.

وی با تاکید بر برگزاری جشنواره‌هایی برای معرفی شهدا و فتوحات کشور گفت: اگر امروز بر معرفی، بزرگداشت و برگزاری آیین هایی برای شناخت بیشتر نسل‌های آینده تاکید می‌شود بخاطر تزریق روح امید و تقویت فرهنگ ایثار در جامعه است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: امروز هیچ کس از دنیای سلطه و استکبار در تصمیم گیری‌های ما دخالت ندارد زیرا اساس جامعه ما بر فرهنگ الهی و انسانی ایثار و شهادت استوار است.

وی با اشاره به رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: اقتدار بین‌المللی که این سردار جان فدا برای مردم ما و امت اسلام به ارمغان آورد، برگرفته از همین فرهنگ والای اسلامی بود که راه حرکت به سمت ایستادن در مقابل خودخواهی و حرکت به سمت خداخواهی است.

نخستین جشنواره هنری و ادبی جان فدا با هدف گسترش فرهنگ غنی ایثار و شهادت، معنویت‌گرایی، روحیه مقاومت، فداکاری، نوعدوستی، افزایش تولیدات فرهنگی در قالب آثار هنری در فضای رقابتی، ایجاد فرصت برای استعدادیابی و شناسایی هنرمندان انقلابی ویژه دانشجویان دانشگاه‌های استان اصفهان برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر تقدیر از نفرات برتر جشنواره در بخش‌های پژوهش، فناوری و نوآوری، کلیپ، گزارش ویدیویی، عکاسی، خطاطی، اینفوگرافیک، پوستر، شعر، داستان، دلنوشته، نثر ادبی، خاطره نویسی و مقاله از خانواده شهدای استان اصفهان از جمله شهید محمدعلی تیموری، سیدسجاد حسینی، احمد روزه‌نیا و احمد ثقفیان نیز تجلیل شد.ا یر نا 

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما