plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۶
کد مطلب : ۳۲۴۲۸
در کتاب دلیل آفتاب؛ خاطرات یادگار امام آمده است

حاج سید احمد خمینی: امام می گفتند الان که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است

امام معتقد بودند که بهتر است جنگ تمام شود
امام می‌گفتند اگر بناست که شما جنگ را ادامه بدهید بدانید که اگر این جنگ با این وضعی که شما دارید ادامه یابد و شما موفق نشوید دیگر این جنگ تمام شدنی نیست و ما باید این جنگ را تا نقطه‌ای خاص ادامه بدهیم و الان هم که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است.
حاج سید احمد خمینی: امام می گفتند الان که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است
به گزارش سرویس سیاسی ایصال نیوز، در خاطرات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی آمده است:

فتح خرمشهر زمانی اعلام شد که ساعت حدوداً چهار بعدازظهر بود و امام در حال قدم زدن بودند. امام هر روز سه مرتبه و هر مرتبه حدود نیم ساعت قدم می‌زدند و رادیو هم در دستشان بود چون ما از قبل می‌دانستیم که رزمندگان اسلام در حال انجام این کار هستند و درگیری هم از شب قبل شروع شده بود که خیلی هم شدید بود. امام در حال قدم زدن بودند که گوینده رادیو خبر آزادسازی خرمشهر را اعلام کرد.

با شنیدن صدای گوینده، من به امام نگاه کردم و متوجه شدم که احساس خوبی به ایشان دست داد. البته در مجموع امام از مسائلی که خیلی تلخ بود اوقاتشان زیاد تلخ نمی‌شد و از مسائلی هم که شیرین بود خیلی خوشحال نمی‌شدند و در مقابل مسائل خرمشهر امام معتقد بودند که بهتر است جنگ تمام شود، اما بالاخره مسئولین جنگ گفتند که ما باید تا کنار شط‌العرب (اروند رود) برویم تا بتوانیم غرامت خودمان را از عراق بگیریم.

امام اصلاً با این کار موافق نبودند و می‌گفتند اگر بناست که شما جنگ را ادامه بدهید بدانید که اگر این جنگ با این وضعی که شما دارید ادامه یابد و شما موفق نشوید دیگر این جنگ تمام شدنی نیست و ما باید این جنگ را تا نقطه‌ای خاص ادامه بدهیم و الان هم که قضیه فتح خرمشهر پیش آمده بهترین موقع برای پایان جنگ است.

منبع: کتاب "دلیل آفتاب، خاطرات یادگار امام، ص125" /جماران

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما