plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
کد مطلب : ۳۰۷۷۰

وزارت اطلاعات، شبکه‌های خرابکاری در شب چهارشنبه آخر سال را کشف کرد

وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای از کشف شبکه‌ها و تجهیزات خرابکاری برای عملیات در شب چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه‌سوری) خبر داد.
وزارت اطلاعات، شبکه‌های خرابکاری در شب چهارشنبه آخر سال را کشف کرد
به گزارش سرویس سیاسی ایصال نیوز، وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای از کشف شبکه‌ها و تجهیزات خرابکاری در شب چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه‌سوری) خبر داد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به استحضار ملت شریف ایران میرساند؛ به دنبال دریافت اطلاعات معتبر در خصوص وجود توطئه های چندگانه ای برای انجام اقدامات تروریستی و خرابکارانه در شبهای منتهی به چهارشنبه ی آخر سال، سربازان گمنام امام زمان (عج) در روزهای گذشته با بکارگیری انواع شیوه های ردیابی اطلاعاتی، امنیتی و فنی، موفق به شناسایی و بازداشت چندین تیم تروریستی و کشف انواع مواد و ابزارهای انفجاری، نارنجک‌های دستی و خمپاره‌های دست ساز شدند. از جمله تیم های بازداشت شده و مواد انفجاری مکشوفه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- شناسایی و بازداشت تیم 21 نفره از عناصر وابسته به گروهک تروریستی منافقین در تهران شامل تعدادی از عوامل سابقه دار گروهک، زندانیان آزاد شده ی منافقین و عوامل عملیاتی آماده انجام اقدامات تروریستی. متهمین بازداشت شده اقدامات خرابکارانه ای همچون آتش زدن اموال عمومی، به ویژه اتوبوسها در چهارراه های شلوغ و تخریب اموال خصوصی و پرتاب خمپاره های دست ساز را در برنامه داشتند.

2- شناسایی و بازداشت یک هسته ی وابسته به گروهک های تروریستی منافقین و شبکه ی همکار آن در مشهد مقدس و کشف تعداد 300 نارنجک دست ساز (سه راهی انفجاری) که برای استفاده در شب چهارشنبه ی آخر سال فراهم شده بودند. ضمناً همه عناصر دستگیر شده دارای سابقه ی حضور مؤثر در اغتشاشات خیابانی پاییز گذشته هستند و علاوه بر تولید نارنجک های دستی پیش گفته، تعداد فراوانی کوکتل مولوتف تولید و انبار نموده و برنامههایی برای ایجاد راهبندانهای مصنوعی، حمله به مراکز خاص و انجام خرابکاری طراحی کرده بودند.

3- کشف تعداد 162 نارنجک دست ساز، بیسیم و مقادیر فراوانی مواد اولیهی تولید نارنجک در یکی از شهرهای غرب کشور و دستگیری عوامل اصلی تهیهی مواد پیشساز بمب در آن شهرستان و مرتبطین آنها در تهران.

4- شناسایی کارگاه دیگری در یکی از شهرهای غرب کشور که علاوه بر تهیه، انبار نمودن و فروش غیرقانونی مواد منفجره، به تولید انبوه برخی مواد انفجاری میپرداخت. در این کارگاه انواع مواد پیشساز و خط تولید کامل بمبهای دستی مستقر بود که عناصر اصلی بازداشت، مواد پیشساز بمب ضبط و کارگاه توقیف شد.

5- کشف دو کارگاه تولید بمبهای دستیِ دارای ترکش در یکی از استانهای شمالغرب کشور و بازداشت عامل اصلی و تعدادی از همکاران وی. علاوه بر آن مقادیر فراوانی مواد شیمیایی پیشساز بمب، مواد محترقه و بمبهای بزرگ آماده انفجار و تجهیزات کارگاهی مرتبط نیز کشف و توقیف شد. اگرچه عوامل اصلی این پرونده از عناصر بومی استان فوقالاشاره هستند اما با متهمین متعددی در استانهای غربی، شرقی و پایتخت کشور در ارتباط بودند که کلیهی مرتبطین آنها شناسایی شده، تعدادی بازداشت و تعداد دیگری فعلاً تحت نظر قرار گرفتهاند.

6- گروهک تروریستی منحلهی دمکرات اقدام به اعزام تیمی با هدفِ خرابکاری در شب چهارشنبهی آخر سال نموده بود که بلافاصله مورد رصد سربازان گمنام قرار گرفت و اعضای آن پیش از هر اقدامی بازداشت شدند. همچنین 10 محمولهی نظامی شامل سلاحهای کمری، نارنجک، مقادیر زیادی فشنگ و خشاب و اقلامی برای انجام جنگ روانی در شب چهارشنبهی آخر سال کشف و ضبط گردید.

در پایان متذکر میگردد که گرچه با کشف کارگاهها، مواد و تجهیزات انفجاری و دستگیری عناصر تروریستی فوقالاشاره، ضربات سهمگینی بر تشکیلات، نفرات و برنامههای تروریستها وارد آمد، با این حال ضرورتِ رعایت حداکثری ملاحظات امنیتی در شبهای پیشرو همچنان مورد تأکید میباشد. تروریستها در ادامهی جنگ ترکیبی و اغتشاشات پاییز گذشته و ناکامی سناریوی مرکزی خویش، اکنون شدیداً به دنبال آسیبرسانی به مردم و انتساب اقدامات جنایتکارانهی خود به حافظان نظم و امنیت کشور هستند. لذا جان برکفان بینام و نشان ملت بزرگ ایران اعلام مینمایند که همچون همیشه با تمام توان خود به ایفای وظایف خویش میپردازند و در رویارویی با تروریسم صهیونیستی، قاطع و کوبنده عمل خواهند کرد. همچنین از مردم فهیم و بابصیرت نیز تقاضا دارند ضمن هوشیاری کامل در شبهای منتهی به چهارشنبه آخر سال و مراقبت از فرزندان خود، در عین حال موارد مشکوک را به ستاد خبری وزارت به شماره 113 گزارش نمایند.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما