plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۲۸۳۷۷
سرپرست اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل وزارت بهداشت خبر داد

صدور هزار مجوز تولید مکمل های دارویی در کشور از ابتدای شهریورماه

نیاز بازارهای داخلی به اقلام وارداتی کمتر شده است
سرپرست اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از صدور حدود هزار مجوز تولید مکمل از سوی سازمان غذا و دارو از ابتدای شهریور ماه امسال خبر داد.
صدور هزار مجوز تولید مکمل های دارویی در کشور از ابتدای شهریورماه
به گزارش ایصال نیوز از وزارت بهداشت، دکتر فرید باقری با بیان اینکه ضوابط و دستورالعمل های دریافت انواع مجوزها دچار نقص هایی بود، گفت: این ضوابط تدوین شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت تا پروسه صدور مجوز سریعتر انجام گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال های گذشته با حجم زیادی از پرونده بررسی نشده مواجه بودیم که کار را با مشکل مواجه کرده بود اما این روند در ماه های گذشته تسریع شده است.

دکتر باقری افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، تعداد پرونده های در دست بررسی کاهش چشمگیری داشته و اولین پاسخگویی به هر نوع پرونده ای در کمتر از دو هفته انجام می‌شود.

سرپرست اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو بیان کرد: در صورتی که مدارک پرونده ها نقصی نداشته باشند، به کمیسیون ساخت و ورود ارجاع شده تا بررسی و رای گیری شوند و پس از دریافت رای های مورد نیاز به مرحله صدور مجوز برسند.

وی با اشاره به حمایت از تولیدات داخلی ابراز کرد: طی سال های گذشته با حمایت‌هایی که از تولیدکنندگان داخلی صورت گرفته، رفته رفته نیاز بازارهای داخلی به اقلام وارداتی کمتر شده به طوری که در حال حاضر هیچ نیازی به واردات در حوزه مکمل در بازارهای داخلی احساس نمی شود.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما