plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
کد مطلب : ۲۸۳۵۷

مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر برگزار شد

مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور امیر قطر، رئيس فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا و همچنین سران چندین کشور عرب منطقه در ورزشگاه البیت در شهر الخور قطر برگزار شد.
مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر برگزار شد
به گزارش ایصال نیوز، این مراسم که افرادی چون محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، عبدالله دوم پادشاه اردن و عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر نیز حضور داشتند با نمایش کاروان‌هایی از شترها به همراه گروهی که لباس سنتی عربی به تن داشتند شروع شد.

از نکات قابل توجه چیدمان نشستن رهبران در کنار یکدیگر بود به طوری که صندلی محمد بن سلمان در کنار جانی اینفانتینو قرار داده شده بود. همچنین شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه، امیر قطر در کنار پدرش حمد بن خلیفه و رئيس فیفا در مرکز نشسته بود. 

در ادامه با حضور مورگان فریمن، بازیگر سرشناس هالیوود در استادیوم بخش دیگری از مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز شد. 

از نکات قابل توجه این مراسم حضور بسیار اندک زنان در نمایش‌های این مراسم بود که آنها هم با پوشیه و روبنده در صحنه حاضر شدند. 

در بخش دیگری از این مراسم گروهی از مردان با لباس‌های قرمز رنگ به وسط استادیوم آمدند و همزمان با پخش بخش‌هایی از آوازهای مشهور جام‌های جهانی قبلی مراسم موزونی را اجرا کردند. نمایش نمادهای از جام جهانی‌های قبلی از دیگر بخش‌های این مراسم افتتاحیه بود. 

رژه مردان همراه با رقص شمشیر آنها در کنار شترها از بخش‌های دیگر این مراسم افتتاحیه جام جهانی بود که کاملا رنگ و بوی عربی و خاورمیانه‌ای داشت. 

شمایل بزرگی از لوگوی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ به نام لعیب نیز در استادیوم به نمایش درآمد.

همانطور که از پیش اعلام شده بود، جونگ کوک، خواننده گروه کره‌ای BTS اجرای موسیقی زنده در این مراسم را برعهده گرفت و در ادامه فهد الكبيسی خواننده قطری هم به او پیوست تا ترانه‌ای را به صورت مشترک برای حاضران در ورزشگاه و همچنین میلیون‌ها بیننده تلویزیونی در سراسر جهان اجرا کنند. 

پس از پایان پخش موسیقی، امیر قطر در سخنرانی کوتاهی به حاضران در این رویداد جهانی خوش‌آمد گفت و ابراز امیدواری کرد جهان شاهد یک رویداد فوتبالی هیجان انگیز باشد. یو رو نیوز 

انتهای پیام/*
 
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما