plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
کد مطلب : ۲۸۳۱۴
انتقاد نایب رئیس اتاق ایران از حکمرانان اقتصادی کشور؛

با چالش تفهیم بدیهیات به حکمرانان اقتصادی مواجه هستیم

تجارت، دسترسی به سیستم بانکی جهانی می خواهد
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران نوشت: در اقتصاد ایران برای توسعه تجارت خارجی با چالش تفهیم بدیهیات به حکمرانان اقتصادی مواجه هستیم. این روزها آرزوی فعالان تجارت بین‌المللی ایران این است که با گذر از چالش تفهیم بدیهیات به نقطه‌ای برسند که نگران تنش‌های زنجیره ارزش جهانی تولید و تجارت و اثرات آن بر اقتصاد ملی باشند.
با چالش تفهیم بدیهیات به حکمرانان اقتصادی مواجه هستیم
به گزارش ایصال نیوز، سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: احتمالا طی ماه‌‌‌های آینده از مدعیان «اقتصاد بومی» و امثال آن، بسیار در مورد فروپاشی عنقریب نظم جهانی زنجیره ارزش جهانی و سربرآوردن ایران به‌عنوان قدرت نوظهور اقتصادی جهان خواهیم شنید!

اما در عالم واقعیت، این موضوع برای شهروند و فعال اقتصادی ایرانی نه دغدغه واقعی، بلکه صرفا در حد کنجکاوی تفننی مطرح است.

در اقتصاد ایران برای توسعه تجارت خارجی با چالش تفهیم بدیهیات به حکمرانان اقتصادی مواجه هستیم؛ بدیهیاتی مانند اینکه برای پرداخت و تسویه نیازمند دسترسی به نظام بانکی جهانی هستیم، برای گفت‌وگو با طرف‌های تجاری اینترنت می‌خواهیم، برای توسعه همکاری‌ها نیازمند سفر ایمن اتباع سایر کشورها به ایران و سهولت اخذ ویزا برای شهروندان ایرانی در سایر کشورها هستیم، افزایش تنش‌های منطقه‌ای کمکی به وضعیت تجارت ایران نمی‌کند، پیمان‌سپاری ارزی یک‌روش بسیار کهنه و قدیمی است و برضد صادرات شفاف و مسوولانه و... .

شاید در نگاه نخست بسیار عجیب به نظر برسد که شخص یا گروهی آرزو داشته باشند نگران باشند؛ اما این روزها آرزوی فعالان تجارت بین‌المللی ایران این است که با گذر از چالش تفهیم بدیهیات به نقطه‌ای برسند که نگران تنش‌های زنجیره ارزش جهانی تولید و تجارت و اثرات آن بر اقتصاد ملی باشند.خبر آنلاین

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما