plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۲۷۰۳۴
در آیین رژه نیروهای مسلح و آغاز هفته دفاع مقدس

استاندار اصفهان: الگوی دفاع مقدس باید به نسل‌های بعدی انتقال پیدا کند

از جمله اهداف دشمن سرنگونی نظام بود
استاندار اصفهان گفت: پیشکسوتان ایثار و شهادت اعم از ارتش و سپاه و بسیج و سایر حوزه ها، باید مراقب باشند در خصوص دفاع مقدس تحریفی صورت نگیرد و همچنین باید زمینه انتقال این الگو به نسل‌های بعد فراهم شود.
استاندار اصفهان: الگوی دفاع مقدس باید به نسل‌های بعدی انتقال پیدا کند
به گزارش ایصال نیوز، سید رضا مرتضوی روز پنجشنبه در آیین رژه نیروهای مسلح و آغاز هفته دفاع مقدس در اصفهان ، با اشاره به حرکت روبه ضعف ایران در ۲۰۰ سال قبل از انقلاب، گفت: از دوران قاجار تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قریب یک میلیون کیلومتر از خاک این کشور جدا شد و ناامیدی مستمری کشور را فراگرفته بود.

وی اظهار کرد: دشمن بعثی با چنین برداشتی و با پشتیبانی شرق و غرب جنگ تحمیلی را در ۳۱ شهریورماه آغاز کرد ولی به واسطه انقلاب اسلامی شرایط دیگری رقم خورد.

مرتضوی ادامه داد: به واسطه رشد فضایل اخلاقی و معنویت و همبستگی اجتماعی و انسجام ملی در این دوره از تاریخ، جوانانی که قبل از انقلاب با ترویج مصرف گرایی و بی‌بندوباری به سمت انواع رذایل اخلاقی سوق داده می‌شدند، در یک تحولی شگرف صحنه‌های بزرگ ایثار و شهادت طلبی را ترسیم کردند.

استاندار اصفهان افزود: در پرتو هدایت های امام (ره) این جوانان به درجه‌ای رسیدند که اگر در سلوک این افراد نگریسته شود، ذره‌ای کار برای منافع شخصی وجود ندارد و هر چه هست کار برای خدا و فدای اسلام شدن است و این حقیقت به تمام معنا در وصیتنامه شهدا هویداست.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم مسیر طی شده استمرار یابد چاره ای جز توجه به راهبردهای مورد استفاده در دفاع مقدس نداریم و یکی از وظایف امروز پیشکسوتان ایثار و شهادت اعم از ارتش و سپاه و بسیج و سایر حوزه ها، مراقبت ازاین الگوی بی‌نظیر است.

استاندار اصفهان تاکید کرد: باید مراقب بود تحریفی صورت نگیرد و زمینه انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های بعد فراهم شود؛ امروز دشمن به اهمیت جایگاه این دوران طلایی در موفقیت‌های نظام اسلامی واقف است و لذا برای جبران در شکست‌های پی درپی به دنبال ایجاد شبهه افکنی برای مختل کردن این الگوی عظیم است.

مرتضوی اضافه کرد: دشمن تلاش می‌کند که بگوید دوران دفاع مقدس با شکوه نبوده است و این شبهه را با تبلیغات گسترده مطرح می‌کند ؛ این درحالی است که اگر به اهداف دشمن نگاه کنیم که از جمله آن سرنگونی نظام بود نه تنها موفق نشد بلکه نه یک وجب از خاک کشور واگذار شد و نه یک قدم از اصول عقب نشستیم و نه ضعیف شدیم.

وی اضافه کرد: دشمن از ابتدای انقلاب تلاش کرد که با توطئه ‌های مختلف انقلاب را شکست دهد ولی در دوران دفاع مقدس اوج عقلانیت، تعاون، همبستگی تمدنی، ارتقای امنیت، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی به تمام معنا رقم خورد.

مرتضوی گفت: اگر دشمن به‌دنبال این بود که انقلاب الگوی منطقه نشود امروز با موفقیت‌های انقلاب این الگو برای همیشه در تاریخ ملت‌های منطقه رسوخ کرد و جاودانه شد و اگر در دنیا اجازه حق طلبی نمی‌داد امروز دنیا بیدار و حق‌طلب شده است.

استاندار اصفهان ادامه داد: تقویت اعتماد به نفس، رشد باورهای دینی، شکوفایی استعدادها، رشد فضائل اخلاقی، افزایش انسجام اجتماعی، تضمین امنیت کشور، الگو شدن در برابر مستکبران، محدود شدن رژیم صهیونیستی از جمله دستاوردهای دفاع مقدس بود که برای همیشه به ارمغان ماند.

وی تصریح کرد: این ذخیره انقلاب اگر به درستی به نسل‌های بعدی منتقل شود پیروزی از آن مستضعفان خواهد بود و این وجهه تمدن غرب را به خطر انداخته است.

مرتضوی تاکید کرد: این برنامه‌ها و مراسم‌ فرصتی برای انتقال این ارزش‌ها و دستاوردهای به نسل آینده و نزدیک شدن به افق دفاع مقدس است.

در پایان این مراسم یگان‌های نمونه نظامی و انتظامی مستقر در استان اصفهان شامل ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی از مقابل جایگاه رژه رفتند./ ا یرنا 

انتهای پیام/*
۱۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم