plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹
کد مطلب : ۲۴۵۰۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد

۷۰ درصد تعرفه خصوصی خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

پیشنهاد به دولت ارجاع شده است
وزیر بهداشت، و درمان و آموزش پزشکی گفت: اختصاص۷۰ درصد تعرفه خصوصی خدمات ناباروری به هیئت دولت ارجاع شده است که بعد از تصویب هیئت وزیران اجرایی خواهد شد.
۷۰ درصد تعرفه خصوصی خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد
به گزارش ایصال نیوز، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی امروز (سه شنبه ۳۱ خرداد) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان قرائت گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی عملکرد دستگاه‌ها در پوشش بیمه همگانی و حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج، با اشاره به نقش بیمه در عدالت اجتماعی، اظهار داشت: قطعا بیمه در عدالت اجتماعی و ایجاد خدمت به مردم موثر است. 

وی افزود: مشکلات بسیاری طی سال‌های متمادی در بحث بیمه ایجاد شده که ما تلاش خواهیم داشت  در حد امکان مشکلات این حوزه را مرتفع کنیم چرا که معتقدیم بیمه‌ها باید توانایی کافی پیدا کنند تا خدمات سلامت، از طریق بیمه ها انجام گیرد. 
دکتر عین‌اللهی به پوشش بیمه‌ها در امر تامین دارو اشاره و تاکید کرد که باید بیمه‌ها آنقدر توانمند باشند که  بتوانند انواع داروها را تامین کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با اشاره به مشکلات حوزه درمان در بحث مقابله با بیماری کرونا گفت: با توجه به مشکلات زیادی که در دو سال اخیر داشتیم و حجم زیاد بیمارانی که به خاطر کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش بودند برای هر مریض کرونایی در بیمارستان در حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان هزینه می شد و همچنین بسیاری از منابع، صرف درمان بیماران کرونایی شد و از طرف دیگر درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها  هم به شدت کاهش پیدا کرد. 
 
دکتر عین اللهی با بیان اینکه مطالبات بسیار زیادی در حوزه بیمه ها داریم  گفت: مطالبات بیمه ها نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد تومان است و اخیرا   مقام معظم رهبری به دولت اجازه داده است  بخشی از  اعتبارات  صندوق توسعه،را برای وزارت بهداشت به کار گیرد ولی هنوز در بخش بیمه مطالبات زیادی از گذشته وجود دارد  و امیدواریم که با مساعدت نمایندگان بخشی از مطالبات تامین شود. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد:  مسئله مهم بیمه ،مطالباتی است که باید پرداخت شود و اعتباراتی است که باید به بیمه دهیم تا بیمه بتواند به مردم خدمات  ارائه دهد. 

وی با تاکید بر اینکه به دنبال بیمه همگانی هستیم، تصریح کرد: از دی ماه ۱۴۰۰ حدود ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت آسیب پذیر در حاشیه شهرها به صورت آزمایشی و رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند. 

دکتر عین‌اللهی افزود: طرح بیمه اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه در سال گذشته به صورت آزمایشی اجرا شد اسامی سه دهک پایین جامعه را از وزارت رفاه گرفتیم و از تعداد ۵ میلیون و  ۳۹۷ هزار و  ۵۱۰ نفر و با حذف افراد فوت شده و افراد دارای همپوشانی با سایر بیمه ها و  افراد تایید نشده از سازمان ثبت احوال، تعداد ۵ میلیون و  ۲۶۴ هزار و  ۴۰۴ نفر را به صورت فعال تحت پوشش بیمه قرار دادیم و امکان دریافت خدمات را برای این عزیزان فراهم کردیم. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه حدود ۹۵ درصد مردم  کشور دارای پوشش  بیمه هستند گفت: و۵%  مردم خود مراجعه نکردند  که از نظر مالی تمکن دارند ولی ما آمادگی داریم که این عزیزان هم بیمه شوند این از افتخارات دولت و مجلس شورای اسلامی است که مردم عزیز را تحت پوشش بیمه قرار داده است و گام بعدی این است که ما بتوانیم کیفیت خدمات بیمه را بالا ببریم که این به منابع و اعتبارات برمی گردد  تا  بتوانیم  افراد تحت پوشش  را افزایش دهیم. 

وی خاطر نشان کرد: در بیمه شدگان کمیته امداد و بهزیستی و میزان سهم پرداختی بیمه موارد بستری ۱۰۰ درصد و در سرپایی   ۸۵ درصد این اعتبار ارتقا پیدا کرده است. 

دکتر عین اللهی با اشاره به برنامه های در دست اجرای وزرات بهداشت برای بیماران صعب العلاج گفت: در بیماران اوتیسم و معلولین تحت پوشش بهزیستی پوشش ۷۰% تعرفه های خصوصی برای خدمات پزشکی و توانبخشی به شورای عالی بیمه پیشنهاد شده است که در صورت تایید شورای عالی بیمه پوشش ۷۰ درصد بخش خصوصی به صورت آزمایشی  در یکی از شهرستانهای محروم آغاز خواهد شد. 
 
وزیر بهداشت در مورد تعرفه ناباوری گفت: اختصاص۷۰ درصد تعرفه خصوصی خدمات ناباروری به هیئت دولت ارجاع شده است که بعد از تصویب هیئت وزیران اجرایی خواهد شد. 

وی با اشاره به اختصاص بودجه برای بیماران صعب العلاج بیان داشت: امسال بودجه اختصاصی برای بیماران صعب العلاج در نظر گرفتند و با اجرای بسته  خدمتی صعب العلاج و پوشش بیمه ای پرداخت مردم در این بیماری های پرهزینه کاهش محسوسی خواهد یافت.

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم