plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳
کد مطلب : ۲۴۴۰۲
در شورای اداری استان اصفهان

رئیس دولت سیزدهم: وقتی تصمیمی گرفته می‌شود همه باید بدانند مبنای آن تصمیم چیست

دولت در پیگیری کار مردم با احدی تعارف ندارد
حجة الاسلام رئیسی با تاکید بر ضرورت اجرای عدالت بعنوان اولویت دولت، گفت‌گو با مردم درباره دلایل و زمینه‌های تصمیمات و سیاست‌ها را ضروری خواند و اظهار داشت: وقتی تصمیمی گرفته می‌شود همه باید بدانند مبنای آن تصمیم چیست، وقتی مردم مبنای تصمیمات و سیاست‌ها را بدانند حتما همراهی می‌کنند و این همراهی اجرای سیاست‌های تحولی را آسان‌تر می‌کند.
رئیس دولت سیزدهم: وقتی تصمیمی گرفته می‌شود همه باید بدانند مبنای آن تصمیم چیست
به گزارش ایصال نیوز از ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در شورای اداری استان اصفهان، با تبیین اصول و مبانی مدیریت در نظام دینی، گفت: در فرهنگ دینی مدیران باید در پیشگاه خداوند، مردم و سلسله مراتب مدیریتی و نظارتی پاسخگو باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت تلاش برای حل مشکلات مردم از سوی مدیران، این تلاش را از تفاوت‌های مهم مدیریت دینی با سایر نظامات مدیریتی دانست و گفت: در روایتی از حضرت امام رضا(ع) داریم که «پس از انجام فرایض الهی، هیچ امری در نزد خداوند متعال، با فضیلت‌تر از ادخال سرور در قلوب مؤمنین یا شاد کردن دل مؤمن نیست».

آقای رئیسی با تاکید بر اینکه نمونه‌های زیادی در سیره اهل بیت در تاکید به خدمت‌رسانی به مردم وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از مصیبت‌های ما در نظام اداری کار امروز را به فردا انداختن است. چرا در انجام بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور اینقدر تاخیر بوجود آمده است؟ دلیل آن همین امروز و فردا کردن‌ها و سستی نسبت به انجام به موقع وظایف و مسئولیت‌هاست.

حجة الاسلام رئیسی با تاکید بر رویکرد تحول‌گرایانه دولت سیزدهم در اداره کشور، خاطرنشان کرد: اولین شرط این تحول، تغییر در روش مدیریت است. مهم‌ترین شرط موفقیت این اقدام، مدیر با کفایت، کارآمد و دلسوز است.

آقای رئیسی ضمن یادآوری جمله رهبر معظم انقلاب که فرمودند «هیچ مشکلی نداریم که راه حل آن در همین کشور نباشد»، گفت: با تغییر نگاه و روش‌ها اطمینان دارم که همه مشکلات حل شدنی است و هیچ مشکلی وجود ندارد که حل آن در توان جوانان و دانشمندان ایرانی نباشد.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت اجرای عدالت بعنوان اولویت دولت مردمی، گفت‌وگو با مردم درباره دلایل و زمینه‌های تصمیمات و سیاست‌ها را ضروری خواند و اظهار داشت: وقتی تصمیمی گرفته می‌شود همه باید بدانند مبنای آن تصمیم چیست. وقتی مردم مبنای تصمیمات و سیاست‌ها را بدانند حتما همراهی می‌کنند و این همراهی اجرای سیاست‌های تحولی را آسان‌تر می‌کند.

آقای رئیسی با گرامیداشت یاد ۲۳ هزار شهید استان اصفهان، گفت: این همه شهید که استان اصفهان تقدیم انقلاب کرده است، خود گواه روشنی بر وفاداری و علاقمندی مردم شریف اصفهان به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر رفع مشکلات آب استان اصفهان تاکید و خاطرنشان کرد: لازم است با اهتمام همه‌جانبه و همدلی همه دستگاه‌ها، مسأله آب استان اصفهان، تامین آب زاینده‌رود و مشکل فرونشست زمین که در اثر کم‌آبی و برداشت بی‌رویه از سفره‌های آب زیرزمینی اتفاق افتاده و مردم را نگران کرده است، حل شود. این موضوع با همت و دستان توانای خود مردم استان و با خدمت‌گزاری دولت ان‌شاء الله پیگیری خواهد شد.

حجة الاسلام رئیسی خطاب به مدیران استانی و ملی در مورد اجرا نشدن تصمیمات صحیح برای حل مشکلات استان در گذشته، اظهار داشت: کوتاهی‌هایی شده است، شما هم می‌دانید اما هم اکنون باید تلاش شود این مشکلات حل شود. از پیشینیان عبرت بگیریم و تلاش کنیم در زمان ما کار به موقع انجام بگیرد.

رئیس جمهور در ادامه به اهمیت حفظ محیط زیست اشاره کرد و گفت: اینکه هر روز شاهد افزایش ابتلا به برخی امراض بدلیل وجود آلاینده‌های صنعتی باشیم قابل قبول نیست و باید این مشکل حل شود.

حجة الاسلام رئیسی با اشاره به بازدید‌های امرروز خود از مراکز علمی و فناوری استان اصفهان، تصریح کرد: این استان همیشه قطب کشاورزی، صنعت و گردشگری بوده است. امروز می‌خواهم بگویم که یکی از قطب‌های مهم علم و فناوری و تحقیقات در کشور هم استان اصفهان است. حتماً به زودی باید هواپیمای مسافربری حداقل با ۷۲ سرنشین به دست توانای عزیزان‌مان در شرکت هواپیماسازی ساخته شود.

آقای رئیسی با قدردانی از تلاش دانشمندان و نخبگان استان اصفهان، افزود: کارهای بسیار بزرگی انجام شده است، این عزیزان دانشمندان، متخصصان و پشتوانه علمی و تحقیقاتی و مفاخر کشور هستند، ما با افتخار به آنها کمک خواهیم کرد.

رئیس جمهور راه‌اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط اصفهان _ قم و تهران، از اولویت‌های توسعه استان اصفهان و مناطق همجوار آن است.

آقای رئیسی با اشاره به ضرورت جلوگیری از فرار مالیاتی برای اجرای عدالت، تصریح کرد: اقداماتی که انجام می‌شود از وظایفی است که قانون‌گذار تعیین کرده است و باید در دولت قبل اجرا می‌شد. به همه ممیزان و همه بخش‌های مالیاتی اعلام می‌کنم که در این قضیه به اصناف اعتماد کنند. باید به مردم اعتماد کرد و آنها نیز به دولت اعتماد کنند. اقتضای جدی در اجرای قانون درایت و تدبیر است. اخذ مالیات به هر قیمت صحیح نیست بلکه باید بر اساس قانون باشد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تعدادی فرار مالیاتی در کشور رقم بالایی است، تصریح کرد: به سازمان‌ امور مالیاتی تأکید می‌کنم، موضوع فرار مالیاتی را با جدیت دنبال کنند. اما این را بدانیم که موضوع کسانی که با دلالی و روش‌های نامشروع کسب سود می‌کنند، با کاسب‌ها جداست. کاسب‌ها قشری هستند که همواره طرفدار انقلاب و نظام بودند و شهید دادند و باید با آنها براساس اعتماد فی‌مابین کار شود.

حجة الاسلام رئیسی با بیان اینکه مردم می‌خواهند برای حل مشکلات پیش‌بینی، پیشگیری و اقدام شود، اظهار داشت: کشور ما حادثه‌خیز است اما مردم انتظار به حق دارند که با تمهیدات پیشگیرانه و تدابیر کارآمد، جلوی تخریب و خسارات مالی و جانی حوادث گرفته شود.

رئیس جمهور با ابراز ناخرسندی از حادثه متروپل آبادان و قطار مشهد – یزد، خطاب به مدیران گفت: پیش‌بینی‌های دقیق انجام دهید و بر کار کارشناسان نظارت کنید، نگویید اعتماد داشتیم. در این دوره انتظار مردم این است که مدیران نگاه تحولی داشته باشند، اگر مدیری نگاه تحولی ندارد حتماً او را کنار بگذارید. دولت مردمی بر سر کار مردم با احدی تعارف ندارد.

آقای رئیسی ادامه داد: این دولت دغدغه کار مردم را دارد یک روز و یک ساعت برای اینکه کار مردم حل شود. احترام افراد لازم است اما بیشتر از افراد احترام انقلاب، نظام و سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی مردم به نظام و کارآمدی نظام اداری کشور لازم‌تر است.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت انجام حرکت جهادی برا حل مشکلات کشور، گفت: در این کشور ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد. باید با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و مدیریت جهادی، بر مشکلات فائق آنیم. باید مهاجرت نخبگان و فارغ التحصیلان را معکوس کنیم. با این همه ظرفیتی که در کشور است شاهد باشیم این عزیزان دلبسته به کشور شده‌اند.

انتهای پیام/*
۷
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم