plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
کد مطلب : ۱۷۰۳۱

بانک مرکزی: امسال بیش از ۱۱۶ هزار نفر وام ازدواج گرفتند

بر اساس اعلام بانک مرکزی، از ابتدای امسال تا کنون (۱۸ خردادماه ۱۴۰۰) بیش از ۱۱۶ هزار و ۴۱۷ نفر وام ازدواج به مبلغ ۹۸ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند.
بانک مرکزی: امسال بیش از ۱۱۶ هزار نفر وام ازدواج گرفتند
به گزارش ایصال نیوز از بانک مرکزی،  طبق تبصره ۱۶ بودجه ۱۴۰۰ بانک‌ها مکلفند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست تسهیلات پرداختی به متقاضیان قرار دهند.

بر همین اساس و حسب آمار اخذ شده از سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج طی سال گذشته برای بیش از ۸۲۴ هزار و ۶۵۴ نفر در مجموع ۴۳۰ هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج برای متقاضیان پرداخت شده است.  

بر اساس این گزارش آمار متقاضیان در صف سامانه ازدواج در پایان سال ۱۳۹۹ برابر ۸۱ هزار و ۷۲۸ نفر بوده که با توجه به افزایش سقف فردی تسهیلات ازدواج در سال ۱۴۰۰ از مبلغ ۵۰۰ به ۷۰۰ میلیون ریال برای هر یک از زوجین، بخشی از متقاضیان در صف سال ۱۳۹۹ نسبت به تکمیل مدارک خود نزد بانک‌های عامل (به منظور بهره مندی از افزایش سقف فردی تسهیلات ازدواج در سال ۱۴۰۰)، اقدام نکردند.  

برخی نیز به دلیل همین افزایش نسبت به حذف و ثبت نام مجدد در سال ۱۴۰۰ در سامانه ازدواج روی آورده اند، به طوری که تعداد متقاضیان در صف در سال جدید (تا ۱۸ خردادماه) به ۳۶۴ هزار و ۳۹۰ نفر افزایش یافته است.
 
افزایش چشمگیر ثبت نام کنندگان جدید، سبب شده تا پاسخگویی به متقاضیان دریافت تسهیلات مستلزم صرف زمان بیشتری باشد.

بر اساس این گزارش در پایان آذر ماه سال گذشته، نسبت تسهیلات قرض‌الحسنه به سپرده های پس انداز قرض الحسنه (پس از کسر ذخیره قانونی) بیش از ۱۱۰ درصد بوده است که نشان‌دهنده پرداخت تکالیف و تسهیلات قرض الحسنه بیش از منابع قرض الحسنه سیستم بانکی کشور از جمله تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، اشتغالزایی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی کشور، حوادث قهری، پرداخت دیه به زندانیان نیازمند و ... است.  

انتهای پیام/*
۱
مرجع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم