plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۱۶۳۸۶

فاجعه کرونا در هند؛ ۴هزار کشته و ۴۱۲ هزار مبتلای جدید

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می‌دهد تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هند در روز پنجشنبه به بیش از ۴۱۲هزار و ۲۶۲ نفر رسیده است.
فاجعه کرونا در هند؛ ۴هزار کشته و ۴۱۲ هزار مبتلای جدید
به گزارش ایصال نیوز و به نقل از رویترز، در حالی که موج دوم شیوع ویروس کرونا فشار شدیدی را به بخش بهداشت و درمان و بیمارستان های هند وارد کرده و این کشور با یک فاجعه بزرگ روبرو شده، آمارهای جدید حاکی است تنها در روز پنجشنبه بیش از 3 هزار و 980 نفر دیگر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دومین کشور پرجمعیت جهان نیز به بیش از 21 میلیون نفر رسیده است.

آمارهای وزارت بهداشت هند نشان می دهد تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس نیز به بیش از 230 هزار و 168 نفر رسیده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرد: با افزایش شدید تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، بیمارستان های هند با کمبود شدید اکسیژن و تخت روبرو شده‌اند.

طی هفته گذشته هند نیمی از کل مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان را تشکیل داده و یک چهارم کل فوتی ها نیز مربوط به این کشور بوده است.

کارشناسان بهداشت و درمان بر این باورند که آمارهای واقعی فوتی های کرونا در هند 5 تا 10 برابر بیشتر از آمارهای رسمی است.

بحران کرونا در شهر دهلی نو پایتخت و سایر شهرهای بزرگ هند توجهات بیشتری را به خود جلب کرده است ولی در مناطق روستایی که 70 درصد جمعیت 1.3 میلیارد نفری هند را شامل می شود، سیستم بهداشت و درمان با چالش های شدیدتری به خاطر کمبود امکانات روبرو شده است.

به اعتقاد کارشناسان بهداشت و درمان، شرایط  فاجعه کرونایی در روستاهای هند بسیار خطرناک شده است.

نارندرا مودی نخست وزیر هند به خاطر آنکه اقدامات سریع و لازم را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ نکرده، با انتقادات شدیدی روبرو شده است.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم