plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۱۶۲۹۷
در پیامی به مناسبت «روز ملی خلیج فارس»

سیدعباس صالحی: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است

وجه ارزشمند خلیج فارس، زیست هنرمندانه مردمان این دیار است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به مناسبت دهم اردیبهشت «روز ملی خلیج فارس»، همزمانی این روز با آغاز هفته هرمزگان را تبریک گفت و نوشت: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است، تمدنی که بر شالوده مستحکم فرهنگ و هنر بنیان نهاده شده تا خلیج نیلگون همیشه فارس آن غیرقابل انکارترین سند هویتی در جهان باشد.
سیدعباس صالحی: روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است
به گزارش ایصال نیوز، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسب دهم اردیبهشت، «روز ملی خلیج فارس»، نوشت: «روز ملی خلیج فارس روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانیان است و امسال پیشوازی این روز خجسته را با هفته هرمزگان به فال نیک باید گرفت.»

متن پیام او به شرح زیر است:

«روز ملی خلیج فارس امتداد هویت تاریخی و تمدن دیرپای ایران زمین است، تمدنی که بر شالوده مستحکم فرهنگ و هنر بنیان نهاده شده تا خلیج نیلگون همیشه فارس آن غیرقابل انکارترین سند هویتی در جهان باشد.

کرانه‌های این مرز نیلگون از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب متاثر از فرهنگ عمیق و اصیل برخاسته از این خطه است، اشتراکات فرهنگی بسیار در تجارت و داد و ستد تا عرصه‌های متنوع هنر از معماری تا موسیقی و حوزه گردشگری و خوراک و پوشاک شواهدی بر این واقعیت هستند.

در این میان وجه برجسته و ارزشمند تنگه هرمز و خلیج فارس، زیست فرهنگی و هنرمندانه مردمان این دیار است که با قدرت راهبردی مرزداری ایشان عجین شده تا جلوه‌های دیرپای تمدنی را باشکوه‌تر و نمودهای تازه آن را غنی‌تر به نمایش گذاشته و به جهانیان عرضه کنند.

«روز ملی خلیج فارس» روز افتخار، اقتدار، شادابی و میمنت ایرانیان است و امسال پیشوازی این روز خجسته را با هفته هرمزگان به فال نیک باید گرفت، گزاره‌ها و رخدادهایی که همدلی و هم‌افزایی مردمی را پویاتر و فرهنگ عمومی را بالنده‌تر می‌کند.»

انتهای پیام/*
۱
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم