plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۱۴۷۴۸

زلزله در قصرشیرین مردم را به خیابان کشاند

زلزله‌ی ۴.۹ ریشتری بامداد جمعه که حوالی شهرستان قصرشیرین را لرزاند موجب خروج شمار زیادی از مردم از خانه‌های خود و حضور آن‌ها در خیابان‌ها شد.
زلزله در قصرشیرین مردم را به خیابان کشاند
به گزارش ایصال نیوز، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۹ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد جمعه حوالی شهر قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد، این زلزله ساعت یک و ۴۰دقیقه و ۳۵ثانیه بامداد جمعه ثبت شده است.

بر اساس گزارش رسیده از ایلام، زلزله در این شهر نیز احساس شد.

پس از وقوع این زلزله که مرکز آن "کفری" واقع در خاک عراق و حوالی شهرستان قصرشیرین بود، مردم از ترس و وحشت زلزله به خیابان‌ها و داخل ماشین‌ها پناه بردند.
مردم قصرشیرین و دیگر شهرستان‌های همجوار مانند سرپل ذهاب و گیلانغرب که تجربه تلخ زمین لرزه ۷.۳ریشتری سال ۹۶ و زلزله‌های ۶.۴ و ۵.۹ ریشتری سال۹۷ را دارند و پس از آن نیز با تداوم پس لرزه‌ها هر روز اضطراب و نگرانی را از تکرار آن حادثه‌های تلخ دارند، بامداد جمعه بار دیگر با وقوع زمین لرزه ۴.۹ ریشتری از شدت ترس به خیابان‌ها آمدند.

ترس ناشی از زلزله به حدی بود که عده‌ای از مردم بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با توجه به بحران کرونا سراسیمه به بیرون از منازل آمدند. بیشتر کسانی که از ترس ناشی از زلزله به خیابان‌ها آمدند ساکنان طبقه های دوم و سوم منازل آپارتمانی هستند که زلزله‌ها را بیشتر از ساکنان منازل همکف و یا منازل ویلایی حس می‌کنند.

با توجه به اینکه منازل مسکونی شهرستان قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب پس از تجربه تلخ زلزله سال ۹۶ بازسازی و مقاوم سازی شده‌اند و با وجود استحکام لازم در برابر زلزله‌های با شدت پایین، ترس و اضطراب تجربه تلخ زلزله های گذشته مردم را به بیرون از منازل می‌کشاند.

فرماندار قصرشیرین نیز با بیان اینکه مرکز زلزله بامداد جمعه کفری داخل عراق بود گفت: تا کنون هیچ گونه خسارت جانی و مالی از وقوع این زمین لرزه گزارش نشده است.

مراد علی تاتار با دعوت از مردم برای حفظ آرامش و خونسردی خود افزود: پس از وقوع زلزله ۷.۳ریشتری آبان سال ۹۶ تا کنون گروه های ارزیاب در منطقه به طور مداوم حضور دارند تا در صورت نیاز به خدمات رسانی بپردازند.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم