کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد

شبکه برق پایدار شد، خاموشی در بخش خانگی یک سوم شد

وضعیت تولید برق نیروگاه ها از مرز ۵۰ هزار مگاوات عبور کرد

ایرنا , 17 تير 1400 ساعت 15:36

سخنگوی صنعت برق گفت: شبکه برق پایدار شد و تلاش برای بهبودی بیشتر ادامه دارد. مصرف برق نسبت به پنجشنبه گذشته ۳هزاز مگاوات کاهش یافت.


به گزارش ایصال نیوز، "مصطفی رجبی مشهدی" روز پنجشنبه در یک پیام تصویری افزود: وضعیت تولید برق نیروگاه ها از مرز ۵۰ هزار مگاوات عبور کرد و این امر علاوه بر پایداری تولید به پایداری بیشتر شبکه کمک کرد.

وی تصریح کرد: اما همچنان به دلیل خشکسالی نیروگاه های برق آبی با محدودیت همراه هستند.

* تلاش برای برطرف کردن پست برق آسیب دیده منطقه تهرانپارس
سخنگوی صنعت برق با اشاره به حادثه پیش آمده برای ترانس برق در منطقه تهرانپارس گفت: با برقدار کردن یک ترانس از پست تهرانپارس که روز گذشته حادثه دیده بود، خاموشی در مناطق شرق و شمال شرق استان تهران کاهش یافته و تلاش می شود با برقدار کردن ترانس دوم تا روز شنبه بطور کلی خاموشی های این منطقه بطور کامل برطرف شود.

رجبی مشهدی ادامه داد: از صنایع عمده که تعطیلات و تعمیرات خود را به این ایام منتقل کرده‌اند تشکر می کنیم و برابر با مصوبه هیات وزیران که در روز گذشته ابلاغ شد معادل انرژی کاهش یافته که در دوره بعد مورد استفاده قرار می گیرد با تعرفه صفر محاسبه شود.

وی افزود: علاوه بر آن مشوق‌هایی نظیر امهال بدهی های مالیاتی و تعهدات بیمه ای این دسته از مشترکان در کارگروهی که تعیین شده در دستورکار و بررسی است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: براساس تصمیم های این مصوبه تا پایان مردادماه، پنجشنبه‌ها اداره ها و سازمانهای دولتی، بانک‌ها و سایر نهادهای عمومی تعطیل هستند.

وی افزود: واحدهای صنعتی که دارای مولد خود تأمین برق هستند در سقف برق تولیدی واحد خود، امکان مصرف برق دارند و برق مازاد آنها را شرکت توانیر به نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ ریال به ازاء هر کیلووات ساعت خریداری می کند.

رجبی مشهدی گفت: از همه مشترکانی که با کاهش مصرف خود در این دوره محدودیت امکان تامین برق پایدار را فراهم می کنند تشکر می کنیم.

 * کاهش خاموشی ها در بخش خانگی به یک سوم 
شایان ذکر است، همچنین پیش از ظهر امروز پنجشنبه مصطفی رجبی مشهدی" از محل ستاد فرماندهی اوج بار تابستان ۱۴۰۰ در محل مرکز پایش صنعت برق گفت:مصرف برق نسبت به پنجشنبه گذشته ۳هزاز مگاوات کاهش یافت
وی ادامه داد: بخشی از آن به دلیل کاهش مصرف برق صنایع هست اما به طور قطع تأثیر وسایل سرمایشی بسیار زیاد است، اگر درجه کولرهای گازی را در ۲۵درجه قرار دهیم تا چند هزار مگاوات کاهش مصرف خواهیم داشت.

رجبی مشهدی ادامه داد: شب گذشته رکورد تولید بیش از ۵۰هزار مگاوات در بخش نیروگاه های حرارتی شکست براین اساس خاموشی ها در روز جاری کمتر از هزار مگاوات است، امیدواریم در هفته جاری خاموشی ها حتی از این نیز کمتر شود.

انتهای  پیام/*


کد مطلب: 17540

آدرس مطلب :
https://www.isalnews.ir/fa/news/17540/شبکه-برق-پایدار-خاموشی-بخش-خانگی-یک-سوم

ایصال نیوز
  https://www.isalnews.ir