plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۳۴۲۹۳

اولین جلسه تحقیقات استیضاح بایدن برگزار شد

قانونگذاران جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا دیروز پنجشنبه اولین جلسه استماع در خصوص تحقیقات استیضاح جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را برگزار کردند.
اولین جلسه تحقیقات استیضاح بایدن برگزار شد
به گزارش سرویس بین الملل ایصال نیوز، قانونگذاران جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه اولین جلسه استماع در خصوص تحقیقات استیضاح جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را برگزار کردند.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند در شرایطی که احتمال تعطیل شدن دولت فدرال ایالات متحده قوت گرفته قانونگذاران جمهوری‌‌خواه در جلسه امروز وعده دادند به کاوش عمیق درباره ادعاهای مطرح درباره فساد خانواده بایدن خواهند پرداخت.

جلسه امروز برای تحقیقات استیضاح را «کمیته حسابرسی و نظارتی مجلس نمایندگان» آغاز کرد و در طی آن «جیمز کومر»، رئیس این کمیته مدعی شد تحقیقات انجام شده تا کنون «از مجموعه فراوانی از شواهد پرده برداشته‌اند که نشان می‌دهند جو بایدن چگونه از سمت خود برای رساندن منفعت مالی به خانواده‌اش استفاده کرده است.»

کومر با اشاره به ادعاهایی که محور اکثر آنها را ارتباطات تجاری «هانتر بایدن»، پسر رئیس‌جمهور ایالات متحده تشکیل می‌دهد گفت: «سال‌هاست که رئیس‌جمهور بایدن درباره مطلع بودنش از معاملات تجاری مفسدانه خانواده‌اش و مشارکت در آنها به مردم آمریکا دروغ گفته است.»

سیاسی‌کاری‌های حزبی یا تحقیقات واقعی؟

نمایندگان جمهوری‌خواه از زمان به دست آوردن کنترل نسبی بر مجلس نمایندگان آمریکا در ابتدای سال جاری میلادی خواستار تحقیقات درباره مراودات تجاری خانواده بایدن شده‌اند. این در حالی است که قانونگذاران جمهوری‌خواه این تحقیقات را کنشی با انگیزه‌های سیاسی خوانده و آن را رد کرده‌اند. کاخ سفید هم ادعاها در این خصوص را رد کرده است.

یک سخنگوی کاخ سفید چند روز پیش گفت تحقیقات استیضاح بایدن «سیاسی‌کاری‌های افراطی در بدترین حالت آن» توصیف کرده است.

«کوین مک‌کارتی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا چند ماه پیش دستور آغاز روند تحقیقات استیضاح توسط کمیته‌های مقتضی در این مجلس را صادر کرد. او گفت که تحقیقات انجام‌شده تا آن مقطع از وجود یک «فرهنگ فساد» اطراف خانواده بایدن پرده برداشته‌اند.

مک‌کارتی روز 12 سپتامبر در جمع خبرنگاران گفت: «ادعاهایی در خصوص سوءاستفاده از قدرت، مانع‌تراشی در اجرای عدالت و فساد در این خصوص مطرح است که انجام تحقیقات بیشتر توسط مجلس نمایندگان را ایجاب می‌کند.»

در سوی مقابل، نماینده‌های دموکرات معتقدند هدف جمهوری‌خواهان از کلید زدن این تحقیقات منحرف کردن اذهان عمومی از پرونده‌های قضایی مطرح‌شده علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی بایدن و ضربه زدن به کارزار انتخاباتی بایدن است.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما