plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
کد مطلب : ۲۹۷۷۵

اردوغان: هیچ فردی آزادی توهین به مقدسات مسلمانان را ندارد

رئیس جمهور ترکیه در خصوص آتش زدن قرآن کریم در سوئد گفت که هیچ فردی آزادی توهین به مقدسات مسلمانان یا سایر ادیان و عقاید را ندارد.
اردوغان: هیچ فردی آزادی توهین به مقدسات مسلمانان را ندارد
به گزارش ایصال نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پس از جلسه هیئت دولت در مجتمع ریاست جمهوری ترکیه در بش‌تپه آنکارا در خصوص آتش زدن قرآن کریم در سوئد گفت: هیچ فردی آزادی توهین به مقدسات مسلمانان یا سایر ادیان و عقاید را ندارد.

اردوغان با اشاره به اینکه، این اقدام زشت در سوئد توهین به همه افرادی است که به حقوق و آزادی‌های اساسی هر کسی احترام می‌گذارند، گفت: قرآن کریم که تحت حفاظت خداوند است، با آتش‌ زدن یک قراضه صلیبی هرگز آسیب نمی‌پذیرد.

وی افزود: دولت سوئد اگر به اعتقادات مذهبی شهروندان ترکیه یا مسلمانان احترام نگذارید، هیچ حمایتی از سوی ما در مورد عضویت در ناتو دریافت نخواهید کرد.

اردوغان خطاب به مقامات سوئد گفت: اگر اعضای گروه تروریستی و دشمنان اسلام را بسیار دوست دارند، به آنها توصیه می‌کنیم که دفاع از کشور خود را به دست آنها بسپارند.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که کسانی که چنین رسوایی را در مقابل سفارت ما به پا کردند، نباید در مورد درخواست‌هایشان برای عضویت در ناتو توقعی از ما داشته باشند.

اردوغان تصریح کرد: می‌دانیم که از زمان جنگ‌های صلیبی، مفاهیم اسلام و ترک در اروپا برابر است و ما به عنوان ملت ترک به این موضوع افتخار می‌کنیم.

اردوغان با اشاره به اینکه تعریف بسیار ساده ای از حقوق و آزادی های بشر در دموکراسی‌های مدرن وجود دارد، گفت: هیچ فردی حق تحقیر مقدسات را ندارد.آ نا تو لی 

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما