plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۲۸۳۳۰

انتقاد عفو بین‌الملل از اقدام آمریکا در اعطای مصونیت به بن سلمان

سازمان عفو بین‌الملل پس از اعلام کاخ سفید مبنی بر اینکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از مصونیت برخوردار است، از دولت جو بایدن رئیس ‌جمهور آمریکا انتقاد کرد.
انتقاد عفو بین‌الملل از اقدام آمریکا در اعطای مصونیت به بن سلمان
به گزارش ایصال نیوز، این سازمان از ریاض به دلیل انتصاب بن سلمان به عنوان نخست ‌وزیر انتقاد و تاکید کرد که این مساله باعث نگرانی فعالان حقوق بشر شده که مبادا این امر ولیعهد را از پیگرد در دادگاه های خارجی به ویژه در زمینه قتل جمال خاشقجی مصون نگه دارد.

"آنیس کالامار" دبیرکل عفو بین‌الملل در بیانیه ‌ای گفت: دولت آمریکا باید شرمنده باشد چرا که این اقدامش خیانتی نفرت ‌انگیز است.

وی افزود: ابتدا دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، نسبت به شواهد مربوط به دست داشتن ولیعهد در قتل خاشقجی از خود بی توجهی نشان داد و پس از آن بایدن از موضع خود در این پرونده عقب نشینی کرد، همه اینها نشان دهنده توافق های مشکوک است.

"فرد راین" ناشر و مدیر اجرایی روزنامه واشنگتن پست آمریکا نیز در بیانیه‌ای نوشت: بایدن مجوز قتل را به یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان می ‌دهد که مسئول قتل جمال خاشقجی است.

ولیعهد سعودی پیشتر صدور دستور قتل خاشقجی را تکذیب کرده بود اما پس از مدتی اعتراف کرد که این جنایت تحت نظارت وی انجام شده است.

انتهای پیام/*
۰
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما