plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۳۳۲۱

ایران هم زبان ترامپ را می فهمد، هم رفتارش را

احمد امینی
توئیت ترامپ، درماندگی ترامپ و گانگستر های ماجراجوی آمریکایی را هویدا می‌کند؛ ایران و ایرانی هم زبان ترامپ را می فهمد و رفتار و کردارش را بهتر ارزیابی می کند و هم در وقت مناسب پاسخ مناسب را اتخاذ خواهد کرد.
ایران هم زبان ترامپ را می فهمد، هم رفتارش را
آیا تا کنون توئیت های ترامپ را خوانده اید، اگر نخوانده اید، این جدیدترین توئیت دونالد ترامپ را حتما بخوانید، پیشنهاد میکنم حتی چند بار بخوانید!  

 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب در صفحه توئیتر خود نوشت: «به یاد داشته باشید، ایرانی‎ها سابقه نداشته در جنگی پیروز شوند و در عین حال سابقه نداشته در هیچ مذاکره‎ای شکست بخورند».

شاید در نگاه اول، گفته شود که ترامپ با این توئیت، ایران را تشویق و دعوت به مذاکره می کند. یا گفته شود ترامپ ترسیده و در به در دنبال بهانه ای برای مذاکره است! اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است.

ترامپ، متولد و بزرگ‌شدهٔ بخش کویینز نیویورک است. وی در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی اقتصاد از مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا فارغ‌التحصیل شده‌است. او به مدت ۴۵ سال ریاست بنیاد ترامپ را بر عهده داشت، همان شرکت ساخت‌وساز املاک که مادربزرگ پدری اش بنیانگذار آن بود. فعالیت او متمرکز بر ساختن و نوسازی برج‌های تجاری، هتل‌ها، کازینوها و زمین‌های گلف بود.

او سپس اقدام به چند پروژه پر ریسک تجاری جنبی کرد و نام شرکت خود را به عنوان برند بر محصولات متعددی گذاشت. ترامپ از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ میزبان ریلتی شوی محبوب کارآموز در ان‌بی‌سی بوده‌است.

ترامپ که از سوی مجلهٔ فوربز به تاریخ سال ۲۰۱۷، با ۳٫۵ میلیارد دلار ثروت، پانصد و چهل و چهارمین فرد ثروتمند جهان بوده، کسب و کارهایش و نیز سه ازدواجش دهه‌هاست پوشش گستردهٔ رسانه‌ای را به خود جلب کرده‌است. او در کسوت نویسنده نیز با نگارش و چاپ چندین کتاب عطش شهرت خود را در این زمینه نیز سیراب نمود.

ترامپ که همه صحنه ها را با شهرت کامل کرده بود در سال ۲۰۰۰ به ناگهان عاشق سیاست شد و برای کامل کردن شهرتش صحنه سیاست را انتخاب کرد.هرچند در ابتدا با حزب«رفورم» نتیجه مطلوبی بدست نیاورد اما دست از تلاش در میدان سیاست بر نداشت.

در مه ۲۰۱۶، پس از پیروزی در بیشترین ایالت‌ها و کسب بیشترین آرای رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه، تنها رقبای باقیماندهٔ او کناره‌گیری کردند و ترامپ در ژوئیه رسماً نامزد حزب جمهوریخواه شد و در کمال تعجب سیاستمداران کهنه کار. در انتخابات سراسری ۸ نوامبر ۲۰۱۶ به طرز غافلگیرکننده‌ای بر هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات پیروز شد. ترامپ با ۷۰ سال سن، ثروتمندترین و مسن‌ترین کسی شد که ریاست جمهوری را آغاز می‌کند. او تنها کسی است که بدون هرگونه سابقه تصدی مناصب سیاسی یا نظامی به ریاست جمهوری آمریکا برگزیده شد.

دونالد ترامپ اما با همه این موفقیت ها سرشار از روحیه پوپولیستی است، عاشق سروصدا و جنجال است. از ابزار رسانه استفاده می کند. زیاد هم گرد و خاک می کند، اما تمام حواسش به کسب منافع خودش هست.

شاید بتوان گفت ترامپ اکنون در هفتاد و دو سالگی با طی کردن همه منازل دنیا طلبی از ثروت و شهرت و شهوت و قدرت چیزی برای از دست دادن ندارد. رسیدن به منازل فوق بدون نگاه الهی و کرامت انسانی او را به مرحله استکبار کشانده است. قدرت طلبی او از این پس همراه با طغیان و تکبر است. او اکنون صاحب قدرت منهای تقواست. نه از تغییر مواضع هراسی دارد و نه از پیمان شکنی های پی در پی.

ترامپ و تیم استکبار زده او نه حفظ جان انسانها اهمیتی  می دهد و نه به عهد و پیمانها. فقط کسب قدرت را می بیند و در قاموس فکری او خودش را می بیند و منافع حداکثری را فقط برای خود می خواهد. چنین انسان استکبار زده مفلوکی ممکن است به هر کاری دست بزند. ایران نیز بخوبی و با بصیرت هم دستکش مخملی ترامپ را می بیند و هم دست چدنی او را !

مفهوم حقیقی این توئیت ترامپ یک چیز بیشتر نیست و آن اینکه ترامپ اکنون هم از مذاکره وحشت دارد و هم از جنگ! او به دنبال فرار آبرومندانه از مهلکه خلیج فارس است. از فرسایشی شدن این نبرد نانوشته هراسان است و با تهدید به جنگ و تشویق به صلح به دنبال راه نجات از این گرداب خودساخته است. 

ایرانیان سرافراز و تیزبین که سفیدی های ما بین خطوط را بخوبی می دانند و نیک می خوانند، فریب این گرگ بیابان دیده را نخورده و نمی خورند. هم الفبای مذاکره را می دانند و هم فعل دفاع و نبرد قهرمانانه را خوب صرف می کنند. ایرانیان مسلمان هم راه و رسم صلح و هم زیستی مسالمت آمیز را می دانند و هم طریق جنگ و مبارزه و ایثار را خوب ترسیم می کنند. ایرانیان حماسه ساز، میهن دوست و خداپرست همچون همیشه با درک زمان و مکان مناسب، با تصمیمات مهم و کارساز دوست و دشمن را به تحسین وا می دارند.

ترامپ باید بداند که چه بخواهد و چه نخواهد، چه با جنگ و با مذاکره، سرانجام با شرمساری و ذلت از خلیج فارس بیرون خواهد رفت و برای نسل بعدی آمریکا علاوه بر داستان طبس، داستان شکست در خلیج فارس را هم بیان خواهد کرد.

ایران سرفراز، سرزمین شیران شجاع و آوردگاه جوانمردان آزاده است و پرچم سه رنگ ایران پیام آور پیروزی ایرانیان در همه عرصه هاست. ایرانیان مرد جنگ و مرد مذاکره و مرد میدان ایستادگی بر عهد و پیمان هستند. ترامپ بگوید که مرد کدام میدان بوده است!

این توئیت ترامپ آشکار کننده درماندگی ترامپ و گانگستر های ماجراجوی آمریکایی ست و ایران و ایرانی، هم زبان ترامپ را می فهمد و رفتار و کردارش را بهتر ارزیابی می کند و هم در وقت مناسب پاسخ مناسب را اتخاذ خواهد کرد.
                                                                  
انتهای پیام/*
۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نقش رسانه‌ها در بحران