plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
کد مطلب : ۸۱۴۳
پلیس آگاهی تهران خبر داد

سه محتکر اقلام بهداشتی دستگیر شدند

مبارزه بی امان پلیس با محتکران اقلام بهداشتی
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت اعلام کرد: سه محتکر اقلام بهداشتی و سلامت شناسایی و دستگیر شدند.
عکس تزیینی ست
عکس تزیینی ست
به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه خیراله دولت خواه توضیح داد: در تاریخ دهم اسفند ماه طی گزارشات مردمی در خصوص احتکار و فروش محصولات و اقلام بهداشتی مانند ماسک و الکل ضدعفونی خارج از شبکه توزیع به پایگاه پنجم پلیس آگاهی رسید.

وی افزود: کارآگاهان با بررسی میدانی متوجه شدند ۲ نفر به نام های کامران ۳۳ ساله و مجید ۳۰ ساله با یک دستگاه خودروی تیبا اقدام به فروش تعداد زیادی ماسک و الکل ضد عفونی به یک داروخانه واقع در خیابان سی متری زرند می کنند و از سوی دیگر با جعل فاکتور یک شرکت توزیعی مواد و ملزومات بهداشتی اقدام به پخش محصولات می کنند که با تکمیل تحقیقات مقدماتی و با هماهنگی معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۰ تهران دستور دستگیری متهمان صادر شد.

سرهنگ دولت خواه ادامه داد: در گام بعدی با تحت نظر قرار دادن داروخانه و طی اقدامی پلیسی در سیزدهم اسفند ماه کارآگاهان موفق می شوند هر ۲ متهم را دستگیر و در بازرسی از خودروی آنها تعداد دو هزار عدد ماسک و ۳۰۰ بطری الکل ضد عفونی کشف و ضبط شد.

وی افزود: متهمان در بازجویی اعتراف کردند که رئیس باندشان شخصی به نام احمد ۳۶ ساله است و تا کنون بیش از ۱۵ هزار ماسک و یک هزار بطری الکل ضدعفونی را به صورت واسطه ای در بازار فروخته اند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف هر متهمان، طی عملیاتی در ۱۵ اسفند رئیس این باند در مخفیگاهش واقع در خیابان مطهری دستگیر شد و در بازرسی از مخفیگاه وی، ۵۰۰ عدد ماسک و ۴۰ بطری الکل ضدعفونی کشف و ضبط می شود.

سرهنگ دولت خواه یادآور شد: با توجه به اعتراف صریح متهمان و کشف بخشی از اموال محترک شده با دستور مقام قضایی متهمان طی صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

انبار مواد ضدعفونی احتکارشده در ناصرخسرو تهران لو رفت

همچنین رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت از شناسایی و دستگیری متصدی یک انبار بزرگ در بازار ناصر خسرو به جرم احتکار اقلام ضدعفونی کننده خبر داد.

سرهنگ رسول محبت در این باره اظهار داشت: ماموران گشت پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، در حین گشت زنی، به انباری در محدوده بازار ناصرخسرو مشکوک شده و بلافاصله، تحقیق و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با شناسایی مالک انبار و نحوه فعالیت وی، دریافتند که این فرد، ظاهرا در امر تهیه، دپو و فروش موادضدعفونی کننده الکلی با قیمت های غیرواقعی، فعال است بنابراین با هماهنگی قضائی، روز گذشته نوزدهم اسفندماه، در عملیاتی ضربتی ابتدا مالک انبار دستگیر و در بازرسی از انبار وی نیز  ۲۴ گالن ۲۰ لیتری و  ۳۶ عدد بطری یک لیتری از مواد ضدعفونی کننده دست ساز کشف شد.

رئیس پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی مواد کشف شده را حدود ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس تاکنون به بیش از ۱۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  تاکنون ۸ هزار و ۴۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۹۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین تعداد بهبود یافتگان به ۲هزار و ۷۳۱ نفر رسیده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: تاکنون ۸۰۴۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۹۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کردند و همچنین ۲۷۳۱ نفر بهبود یافته‌اند.

انتهای پیام/*
۳
مرجع : جمهوری اسلامی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم