plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
کد مطلب : ۷۰۱۹

خسارات باران و سیلاب در سیستان و بلوچستان

سه کشته در سیل سیستان و بلوچستان و هرمزگان
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فعال شدن بالگردهای اورژانس در استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی خبر داد.
خسارات باران و سیلاب در سیستان و بلوچستان
مجتبی خالدی در این باره اظهار کرد: تیم های عملیات ویژه اورژانس برای امدادرسانی در در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان آمادگی کامل دارند و از امروز بالگرد اورژانس نیز وارد عمل می‌شود. سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه تیم های واکنش سریع در استان سیستان و بلوچستان وارد عمل شدند، گفت: در سه استان درگیر چهار نفر مصدوم شدند.

همچنین تیم های اورژانس ۲۴ خانم باردار را به مراکز درمانی انتقال دادند.

وی درباره کشته شدگان در حوادث جوی اخیر تصریح کرد: در مجموع سه نفر در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند که یکی از این افراد در استان سیستان و بلوچستان غرق شده است. در استان هرمزگان نیز یک تن به علت غرق شدن در رودخانه و یک نفر به علت ریزش آوار در روستای حاجی آباد جان خود را از دست داده است. تا ظهر امروز هلال احمر از کشته شدن یک تن در استان هرمزگان و مفقود شدن یک تن در سیستان و بلوچستان طی حوادث جوی ٧٢ ساعت گذشته خبر داده بود.

 براساس گزارش ها از استان‌های شرقی و جنوبی کشور حاکی از آن است که شدت بارش‌ها بویژه در سیستان و بلوچستان و کرمان که مناطق خشک و کویری به حساب می‌آیند، سبب جاری شدن سیلاب، بسته شدن راه های ارتباطی، قطع برق در برخی روستاها شده است.

تیم‌های هلال احمر برای امدادرسانی به مردمان این مناطق در آماده باش به سر می برند و عملیات امدادرسانی حوادث جوی در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان وسایر منلطق ادامه دارد.

انتهای پیام/*
 
۲
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم