plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
کد مطلب : ۶۰۱۷
در نشست شورای آموزش و پرورش استان اصفهان

دکتر رضایی: استفاده بهینه از سرمایه‌های آموزش و پرورش ضروری است

تأکید بر استفاده از فضای مدارس برای درآمدزایی آنها
استاندار اصفهان گفت: ضرورت دارد سرمایه‌های آموزش و پرورش و مدرسه‌ها در قالب ضوابط و آیین‌نامه‌ها به صورت بهینه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
دکتر رضایی: استفاده بهینه از سرمایه‌های آموزش و پرورش ضروری است
به گزارش ایصال نیوز، دکتر عباس رضایی در نشست شورای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: از فضای مدرسه‌ها در ساعت‌های تعطیلی و نیز روزهای تعطیل هفته در راستای فعالیت‌های ورزشی و درآمدزایی شهری می‌تواند استفاده شود.

وی افزود: یکی از مدرسه‌های شهر اصفهان از محوطه خود در ساعت‌های تعطیلی به عنوان پارکینگ محلی استفاده و درآمدزایی می‌کرد که چنین درآمدهایی را می‌توان برای سایر مدرسه‌ها نیز داشت و صرف همان واحد آموزشی کرد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: اگر در این راه خلاء‌های قانونی وجود داشته باشد می‌توان با تشکیل شوراها و نشست‌های استانی، مجوزها و ضوابط و آیین‌نامه‌های مورد نیاز را تصویب کرده و به اجرا درآورد.

وی همچنین لزوم ارائه و اجرای طرح‌های قابل دفاع از سوی آموزش و پرورش و سایر اداره‌ها در راستای افزایش نشاط و شادابی در مناطق حاشیه‌ای شهر اصفهان را مورد تاکید قرار داد.

رضایی اضافه کرد: آموزش و پرورش اصفهان دارای نیروهای صاحب نظر و متخصصی است که باید از ایده‌ها و پیشنهادهای این کارشناسان در امور گوناگون بهره برد

وی در ادامه به وجود دانش‌آموزان با نیاز ویژه (استثنایی) اشاره کرد و گفت: ظرفیت مردمی نیز باید در زمینه آموزش و پرورش این دانش‌آموزان مورد بهره‌برداری قرار گیرد

استاندار اصفهان یادآور شد: بیمه اجتماعی مناسبی برای افراد دارای معلولیت جسمی و ذهنی در سایر کشورهای جهان وجود دارد و باید ما نیز در کشور و از جمله این استان در چارچوب‌های کلی برای رشد مهارتی و شادابی دانش‌آموزان با نیاز ویژه (استثنایی) تلاش کنیم.

به گفته وی، قرار است شهرداری اصفهان اعتباری بیش از ۶ میلیارد ریال ویژه رفت و آمد دانش‌آموزان با نیاز ویژه (استثنایی) به آموزش و پرورش این استان پرداخت کند.

رضایی با ابراز تاسف از افزایش آمار دانش‌آموزان با نیاز ویژه تصریح کرد: بهداشت با همکاری بهزیستی و گروه ژنتیک دانشگاه اصفهان باید برای بررسی‌های بیشتر در راستای کاهش تولد نوزادان دارای معلولیت‌های ذهنی و جسمی، اقدامی بنیادی و اساسی انجام داده و کمیته ویژه در این زمینه تشکیل شود.

وی ازدواج در سنین بالا، ازدواج فامیلی و مصرف مشروبات الکی را از موارد موثر بر تولد نوزادان دارای معلولیت‌های ذهنی و جسمی برشمرد و تاکیدکرد: مادران باردار در هفته‌های هشتم، یازدهم و شانزدهم بارداری حتما آزمایش‌های غربالگری ویژه کروموزوم ۲۱ و سندرم داون را انجام دهند

استاندار همچنین بر لزوم تولید برنامه‌های ویژه‌ای در این زمینه از سوی شبکه اصفهان تاکید کرد و افزود: صداوسیما باید آگاهی‌های لازم را در این زمینه به مردم و زوج‌های جوان دهد.

انتهای پیام/*
۳
مرجع : استانداری اصفهان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

۱۰ راهکار برای سلامت روانی در استفاده از اخبار و رسانه‌ها