plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
کد مطلب : ۵۰۰۵

آغاز عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه با چراغ سبز آمریکا و روسیه

روسیه اعلام کرد نگرانی های ترکیه را درک می کند
به گزارش رویترز؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات در شمال شرق سوریه خبر داد.
آغاز عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه با چراغ سبز آمریکا و روسیه
به گزارش ایصال نیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در حساب توئیتر خود اعلام کرد: نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش ملی سوریه عملیات «چشمه صلح» در شمال این کشور علیه گروه‌های تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ و داعش را آغاز کردند. اردوغان افزود: هدف ما نابودی کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشورمان و برقراری صلح و ثبات در منطقه است.
اردوغان ادعا کرد: ما به وسیله عملیات چشمه صلح، خطر تروریسم که متوجه کشورمان است را رفع می‌کنیم.
وی ادامه داد: به واسطه منطقه امنی که با عملیات «چشمه صلح» ایجاد خواهد شد شرایط بازگشت پناهجویان سوری را فراهم خواهیم کرد.
رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: با عملیات چشمه صلح تمامیت ارضی سوریه را حفظ کرده و مردم این منطقه را از چنگال تروریسم نجات خواهیم داد.
اردوغان در پایان گفت: بوسه بر پیشانی تمام سربازان حاضر در عملیات چشمه صلح زده و برای آنان و حامیان بومی شان آرزوی موفقیت می‌کنم. رئیس جمهور ترکیه طی تماس تلفنی با قلیچداراوغلو، باغچه‌لی و آک‌شنر رهبران احزاب بزرگ کشور آنها را در جریان عملیات چشمه صلح قرار داد.
گفتنی است، سخنگوی کاخ کرملین( دفتر ریاست جمهوری روسیه) اعلام کرد که ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان درباره لزوم اطمینان حاصل کردن از تلاش‌ها به منظور حفظ تمامیت ارضی سوریه صحبت کردند. بنا بر اعلام «دیمیتری پسکوف»، رئیس‌جمهور روسیه در این رایزنی تلفنی از همتای ترکیه‌ای خود خواست که با دقت وضعیت جاری در سوریه را تحلیل کند تا از وارد شدن هرگونه آسیبی به تلاش‌های مشترک به منظور حل بحران سوریه ممانعت به عمل آید.
انتهای پیام/*
۲
مرجع : آناتولی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مدیریت بحران با اطلاع رسانی دقیق