۱
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۲۸۱۴
پنتاگون مدعی شد

قایق‌های تندرو می خواستند نفتکش انگیسی را توقیف کنند

پنج قایق به یک نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز نزدیک شدند
بریتانیا اخیرا با توجه به هراس خود از تبعات توقیف غیر قانونی نفتکش ایرانی در تنگۀ جبل الطارق، ناوچه «HMS Montrose» را برای همراهی نفتکش‌های خود به منطقه تنگه هرمز اعزام کرده است و  دیروز این ناوچه بریتانیایی، نفتکش «Pacific Voyager» را هنگام خروج از خلیج فارس از طریق تنگه هرمز اسکورت کرد. یک مسئول پنتاگون مدعی شد که دیروز حین عبور نفتکش انگلیسی از تنگۀ هرمز، «پنج قایق تندرو» به آن نزدیک شدند.
قایق‌های تندرو می خواستند نفتکش انگیسی را توقیف کنند
به گزارش ایصال نیوز، یک مسئول پنتاگون مدعی شد که «پنج قایق که احتمالا ایرانی بودند به یک نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز نزدیک شدند».
این مسئول آمریکایی افزود: «این قایق‌ها از نفتکش خواستند در آبهای ایران متوقف شود اما پس از هشدار کشتی جنگی انگلیس عقب نشینی کردند».
وی در ادامه مدعی شد که قایق‌های مسلح ایرانی روز چهارشنبه تلاش کردند تا یک نفتکش انگیسی را در آبهای خلیج فارس توقیف کنند، ولی یک ناو سلطنتی انگلیس مانع از این کار شد.
سی ان ان به نقل از دو مقام آمریکایی مدعی شد که ایرانی‌ها به نفتکش انگلیسی «هریتیج» که در حال گذر به سوی تنگه هرمز بود دستور دادند تا مسیر خود را تغییر دهد و در نزدیکی آب‌های ایران متوقف شود.
سی ان ان مدعی است که یک کشتی آمریکایی از این صحنه فیلم گرفت، ولی کشتی اچ ام اس مونتروس که در حال اسکورت کردن نفتکش سلاح های خود را به سوی قایق ها نشانه رفت و به آنها هشدار داد بازگردند و بلافاصله قایقها محل را ترک کردند.
مسئولان ایرانی هنوز این گزارش را تایید یا رد نکرده اند.
گفتنی است روزنامه تایمز لندن خبر داد که انگلستان اخیرا با توجه به تهدیدات، ناوچه «HMS Montrose» را برای همراهی نفتکش های خود به منطقه تنگه هرمز اعزام کرده است و  دیروز این ناوچه بریتانیایی، نفتکش «Pacific Voyager» را هنگام خروج از خلیج فارس از طریق تنگه هرمز اسکورت کرد.
حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه درباره پیامدهای توقیف غیر قانونی یکی از نفتکش های ایران در تنگه جبل الطارق هشدار داده بود.
دکتر روحانی در سخنانی که از رسانه ملّی پخش می شد، گفت: من به انگلیس هشدار می دهم که شما روندی غیر ایمن را آغاز کرده اید و بعدها شاهد پیامدهای این کار خواهید بود. نفتکش ۳۳۰ متری گریس یک، که قادر است دو میلیون بشکه نفت حمل کند از روز پنجشنبه توسط پلیس و افسران گمرک جبل الطارق و با کمک نیروهای انگلیسی توقیف شده است.
انتهای پیام/*
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نقش رسانه‌ها در بحران