۱۲
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
کد مطلب : ۲۰۸۷
با هدف فضاسازی علیه ایران

برگزاری نمایشگاه نمونه های سلاح حوثی ها در اجلاس مکه

عربستان با این نمایش، همان «نمایش مضحک موشکی نیکی هیلی» در سال 2017 علیه ایران را به یاد می آورد
ریاض با هدف فضاسازی علیه ایران، در نشست فوق‌العاده سران در مکه، با به نمایش گذاشتن آنچه «سلاح‌های ایران در یمن» می‌خواند مشغول تکرار اجرای «نمایش موشکی نیکی هیلی» در سال 2017 علیه ایران است.در نمایشگاهی که در فرودگاه مکه برگزار شده است، ارتش عربستان مدعی است این سلاح ها توسط ایران به حوثی ها داده شده و کارشناسان ایرانی هم آموزش لازم را به یمنی ها داده اند.
برگزاری نمایشگاه نمونه های سلاح حوثی ها در اجلاس مکه
به گزارش ایصال نیوز به نقل از سایت یمنی «المساء پرس» عربستان امروز و فردا میزبان سه نشست سران «عرب»، «شورای همکاری» و «اسلامی» است و قرار است در این نشست‌ها درباره ایران و حوادث اخیر در بندر «فجیره» امارات و نیز حمله پهپادی یمن به تأسیسات نفتی سعودی مذاکره شود.
در نمایشگاهی که در فرودگاه مکه برگزار شده است، ارتش عربستان با نمایش سلاح های به غنیمت گرفته شده از حوثی های یمنی مدعی است این سلاح ها توسط ایران به حوثی ها داده شده و کارشناسان ایرانی هم آموزش لازم را به یمنی ها داده اند.
به نوشته المساء پرس این کار عربستان باعث تمسخر کاربران فضای مجازی عربی شده است، آنها با کنایه میگویند این کار مشابه همان کاری است که نیکی هیلی در سازمان ملل در سال 2017 انجام داد و نتیجه ای هم نگرفت.
گویا عربستان با این نمایش حقیرانه، ملتمسانه به سران عرب میگوید ببینید این یمنی های فقیر با ما چه کرده اند، امنیت و آرامش را از ما گرفته اند!   
عربستان با نمایش این سلاح ها به سران عرب، میخواهد القاء کند که دخالت ایران در یمن، امری ثابت شده و قطعی است و با این کار، راه را برای صدور بیانیه ضد ایرانی سران عرب در مکه هموارتر نماید.  
العالم نیز نوشت بر اساس گزارش «ایندیپندنت» عربی، عربستان در سالن ورودی سران کشورهای عربی در نشست مکه «نمایشگاهی از سلاح» به راه انداخته است تا مقامات کشورها حین عبور از این سالن، ناچار شوند از نمایشگاه مذکور نیز بازدید کنند. عربستان سعودی مدعی است سلاح‌های این نمایشگاه، همان سلاح‌های ایرانی در اختیار انصارالله یمن است و «ترکی بن صالح المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی در حد چند دقیقه برای بازدیدکنندگان در این خصوص توضیح می‌دهد. 
انصارالله یمن در ماه جاری میلادی و در واکنش به حملات مداوم ائتلاف سعودی، چهار حمله پهپادی به فرودگاه‌های جازان و نجران سعودی داشت و در یک نوبت نیز ایستگاه پمپاژ نفت متعلق به شرکت آرامکو در استان‌های «الدوادمی» و «عفیف» را هدف حمله قرار داد.
الدوادمی و عفیف دو استان منطقه ریاض در مرکز عربستان سعودی هستند که به ترتیب ۲۳۰ و ۳۹۰ کیلومتر با ریاض (پایتخت) فاصله دارند. ائتلاف سعودی از فروردین 1394 حملات مداوم خود به یمن را آغاز کرد و تا کنون بیش از 50 هزار نفر در این حملات کشته و زخمی شده‌اند.
انتهای پیام/*
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نقش رسانه‌ها در بحران