۲
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
کد مطلب : ۱۷۸۵
معاون کل وزارت بهداشت خبر داد

واردات داروهای مشابه تولید داخل، خط قرمز وزارت بهداشت است

عمده داروهای مصرفی بیماران خاص تولید داخل است
معاون کل وزارت بهداشت گفت: هر داروی تولید داخل که وارد بازار دارویی می شود و تاییديه وزارت بهداشت را دارد، از تمامی استانداردهای لازم برخوردار بوده و کیفیت و اثربخشی لازم را دارا است.
واردات داروهای مشابه تولید داخل، خط قرمز وزارت بهداشت است
به گزارش ایصال نیوز به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی، در گفتگوی زنده با شبکه رادیویی تهران به مناسبت روز بیماری های خاص، گفت: خوشبختانه با تلاش هاي سازمان غذا و دارو و با توجه به منابع خوبی که دولت در سال 97 به حوزه دارو و ملزومات بیماران خاص، اختصاص داده، در حال حاضر هیچ گونه مشکل خاصي در زمینه تامین داروهای بیماری های خاص وجود ندارد.

وی افزود: عمده داروهای مصرفی بیماران خاص تولید داخل است و 4 داروی جدید نيز در روز های اخیر به مجموعه دارویی ما اضافه شده است. بعضی داروهای این بیماران هنوز در کشور تولید نشده اند و یا نسبت به میزان مصرفی که دارند تولید آنها دارای توجیه اقتصادی نیست.

دکتر حریرچی تاکید کرد: به دلیل حمایت از تولید داخل و محدودیت های تبادلات ارزی، خط قرمز وزارت بهداشت واردات مشابه خارجی داروی تولید داخل است.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، در شرایط سخت سال گذشته با پایمردی وزارت بهداشت و حمایت دولت خوشبختانه نه تنها هیچ گونه کمبودي در تامين داروهای بیماران خاص به وجود نیامد، بلکه افزایش قیمت در بخش دارو نسبت به سایر اقلام مصرفی مردم بسیار کمتر بود.

وي در خصوص تسهیلات جدید برای بیماران خاص در حوزه دارویی تصريح كرد: سال هایی که تورم بالا است و مردم قدرت خرید کمتری دارند، مجبور می شوند عمده هزینه ها را به غذا و مسکن اختصاص دهند و از هزینه های دیگر مانند بهداشت و درمان بکاهند. مهم ترین برنامه ما امسال این است که دارو و تجهیزات بیماران خاص را به گونه ای تامین کنیم که مردم کمتر با فشار مالی مواجه شوند، ضمن اینکه به بحث پیشگیری نیز توجه ویژه خواهيم داشت.

انتهای پیام /*
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نقش رسانه‌ها در بحران