plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
کد مطلب : ۱۲۶۰۷

دیدار نخست وزیر عراق با خانواده‌ قربانیان جنایت البلد

نشست امنیتی الکاظمی در مرکز صلاح‌الدین
در پی ربوده شدن مشکوک 12 نفر در «الفرحاتیه» واقع در جنوب صلاح‌الدین و کشته شدن 8 نفر از آنان، نخست‌وزیر در رأس یک هیأت نظامی و امنیتی وارد این استان شد و در دیدار با خانواده قربانیان، بر رسیدگی قاطع و فوری به این جنایت تروریستی تاکید کرد.
دیدار نخست وزیر عراق با خانواده‌ قربانیان جنایت البلد
به گزارش ایصال نیوز، نشست امنیتی الکاظمی در مرکز صلاح‌الدین نخست‌وزیر عراق، امروز به محض ورود به «تکریت»، مرکز استان صلاح‌الدین با مقامات و فرماندهان امنیتی این استان دیدار کرد و طی نشست با این مقامات گفت که هدف از این سفر و نشست، اعلام این امر است که دولت برای حمایت از امنیت شهروندان و اعمال قانون به ویژه پس از جنایت اخیر در این استان همواره حضور دارد.

به نوشته پایگاه خبری «السومریه» مقامات استان صلاح‌الدین، الکاظمی را در جریان تحقیقات اولیه مربوط به این جنایت قرار دادند و وی نیز دستور ادامه پیگیری دقیق این حادثه را صادر کرد.

نخست‌وزیر عراق در این نشست گفت: پیام من به شهروندان صلاح‌الدین این است که دولت از شما حمایت و حفاظت می‌کند و ایدئولوژی همه نیروهای مسلح میهن‌دوستی و قانون‌مداری است نه وابسنگی به فرد یا عنوانی خاص.. پاسخ تروریسم و اقدامات جنایتکارانه، قانون و مجازات است و دیگر جایی برای بازگشت تروریسم تحت هر عنوان و صورتی نیست.

وی تاکید کرد: فرماندهان امنیتی باید از هرنوع کشیده شدن به سوی امور سیاسی اجتناب ورزند و بدون هراس به تحقیقات ادامه دهند و از هرگونه پیش‌داوری قبل از اتمام تحقیقات خودداری کنند.

*دیدار الکاظمی با خانواده‌های قربانیان و حضور در مراسم ختم آنها

نخست‌وزیر عراق برای اعلام همدردی با خانواده‌های قربانیان الفرحاتیه در مراسم ختم قربانیان حضور یافت و با خانواده‌های آنها ابراز همدردی کرد.

نخست‌وزیر عراق امروز پس از سفری چندساعته به صلاح‌الدین، دو دستور در خصوص امنیت جنوب این استان صادر کرد و از منطقه الفرحاتیه به پایگاه هوایی «البلد» رفت و آنجا را به مقصد بغداد ترک کرد.

وی دستور ارسال نیروی نظامی زرهی را به منطقه حادثه در شهرستان البلد صادر کرد و علاوه بر آن دستور ارزیابی مجدد اوضاع امنیتی در جنوب صلاح‌اتلدین و بازاستقرار یگان‌های نظامی در منطقه ر ا صادر کرد.

*اقدام قضایی برای پیگیری حادثه الفرحاتیه

مرکز اطلاع‌رسانی شورای عالی قضایی عراق نیز امروز طی بیانیه‌ای که در «السومریه» منتشر شد، اعلام کرد که دادگاه تحقیق ویژه قضایای مبارزه با تروریسم در «بلد»، تحقیق درباره حادثه آدم ربایی صورت گرفته در این شهرستان واقع در جنوب صلاح‌الدین را آغاز کرده است و علاوه بر آن، تحقیق درباره کشته شدن یکی از نیروهای الحشد الشعبی در این شهرستان را که چند روز پیش از این حادثه روی داده بود، بررسی خواهد کرد.

پایگاه الفرات درباره هویت قربانیان نوشت که هشت نفری که با شلیک گلوله در الفرحاتیه کشته شده‌اند از نیروهای امنیتی هستند و چهار نفر دیگر هنوز مفقود هستند.

انتهای پیام/*
۱
مرجع : العالم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

کرونا را «باز نمایی» نکنیم